Miłość do własnego ciała. Jak się jej nauczyć?

Jak się czujesz, kiedy stoisz przed lustrem? Co dokładnie myślisz o swoim wyglądzie? Wydaje Ci się, że mogłoby być lepiej? Oto zasady, dzięki którym poczujesz się we własnej skórze jak w najwspanialszej kreacji!

cialokobiety.jpg

Kobiety zazwyczaj są nie fair w stosunku do swojego ciała. Bez względu na to, jak wyglądają, cały czas mają sobie coś do zarzucenia. Dlaczego? Każda z nas pragnie być idealna, ale warto pamiętać, że to właśnie w braku perfekcji ukryte jest nasze piękno. To właśnie Twoje odstające uszy, kobiece kształty, zakrzywiony nos czy niesymetryczne piersi sprawiają, że jesteś piękna! Zbyt dużo czasu każda z nas traci na nienawiść do części swojego ciała. Tymczasem to właśnie od tego, jaki mamy stosunek do własnego ciała, zależy wiele istotnych kwestii, między innymi jakość naszego życia seksualnego. Jak pokochać siebie nie czekając na "lepsze czasy"? Mamy kilka sposobów!

1. Rób dla siebie małe rzeczy. Każdego dnia spędzaj ze sobą przynajmniej pół godziny. Rozpieszczaj swoje ciało drobnymi zabiegami, maseczkami czy aromatycznymi kąpielami. Miłość do samej siebie jest podobna do uczucia, jakim darzymy drugą osobę. Naucz się codziennie robić dla siebie coś pięknego, tak jak dla najbliższego przyjaciela.

2.Nie bądź "taka jak ona". Cały czas podążasz za swoim ideałem z pięknym biustem i doskonałą cerą... Może to być piękna aktorka, modelka czy blogerka. Po co? Oczywiście ich wygląd może być dla Ciebie inspiracją. I tyle. 

3.Znajdź w sobie coś pięknego! Każda z nas ma w sobie jedną cudowną rzecz, która odróżnia nas od innych kobiet. Uwielbiasz swoje piękne, długie loki? Lubisz chwalić się zgrabnymi nogami, które jeszcze lepiej wyglądają w kupionych ostatnio szpilkach? To właśnie na tym powinnaś się skupić! Eksponuj swoje wdzięki i zapominaj o drobnych wadach.

4.Unikaj złych przyzwyczajeń. Zwłaszcza tych, które zabijają Twoją miłość do samej siebie. Mogą to być negatywne sytuacje w gronie "przyjaciół" lub okoliczności, które w ogromnym stopniu zaburzają Twoje poczucie własnej wartości. Walcz również z drobnymi słabościami, które sprawiają, że nie podobasz się samej sobie. 

5.Noś piękną bieliznę. Ta część garderoby przeznaczona jest jedynie dla Ciebie...(i ukochanego). W ładnej, kobiecej bieliźnie wszystko prezentuje się jeszcze lepiej! Naprawdę na to zasługujesz.

6.Nie myśl tyle! Po co cały czas zastanawiać się nad tym, jak wyglądasz? Polub siebie w swojej prawdziwej odsłonie i zajmij się czymś, co przyniesie Ci radość. Zamiast godzinami zastanawiać się nad kształtem swojego nosa, umów się na pyszną kawę z przyjaciółką!

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 03.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×