Miłość połowiczna - dlaczego na nią nie zasłużyłaś?

Czy naprawdę potrzebujesz drugiej połówki, aby być szczęśliwa?

miloscpolowiczna.jpg

Wydaje nam się, że do pełni szczęścia potrzebujemy drugiej osoby. Skąd bierze się takie przekonanie? Być może wcale nie jesteś tą "gorszą połówką" i nie potrzebujesz ukochanego do tego, aby pokochać samą siebie. Nie chodzi o to, że związek jest Ci niepotrzebny, jednak źródła miłości powinnaś szukać przede wszystkim w sobie. Pamiętaj, że wcale nie jesteś "niepełna"!

Kiedy na swojej drodze spotykamy prawdziwą miłość, nasze wcześniejsze życie wydaje nam się zupełnie pozbawione sensu. Od tej pory szczęście znajdujemy w drugiej osobie, a wspólnie spędzone chwile stają się najwyższą wartością... Miłość dla każdego z nas jest bardzo ważna, jednak nigdy nie powinna być ważniejsza od nas samych. Jeśli nie obdarzysz miłością samej siebie, rozstanie może oznaczać śmierć Twojej osobowości. Jak tego uniknąć?

Pamiętaj, że Twoja druga połówka z pewnością jest ważną częścią Twojego świata, jednak nie może stanowić "dopełnienia" Twoich braków. Nie gódź się również na jednostronne uczucie. Prędzej czy później zabraknie Ci szczerości, a kochanie za dwoje zawsze kończy się rozstaniem. Zastanów się również, czy naprawdę kochasz swojego partnera. Być może potrzebujesz go jedynie do uzyskania wewnętrznego spokoju. Nie darz nikogo skrajnie bezinteresownymi emocjami- mimo że kogoś kochasz, nie możesz nie widzieć jego wad.

Warto pamiętać, że każda z nas zasługuje na szczerą relację. Zanim jednak zdecydujesz się na nią, spróbuj pokochać samą siebie, z najdrobniejszymi szczegółami i wadami. To da Ci siłę, dzięki której nigdy nie będziesz uzależniona od drugiej osoby, a miłość do ukochanego nie będzie obarczona Twoimi kompleksami. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 04.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×