Miłość w trzy minuty

Starszy, młodszy, pracujący, studiujący, czy bezrobotny - większość ludzi marzy o spotkaniu miłości swojego życia. Czy jesteśmy w stanie znaleźć ją na szybkiej randce w 3 minuty?

Miłość w trzy minuty

Miłość w trzy minutyRestauracja, pub, czy kawiarnia - idea szybkich randek niedawno pojawiła się w Polsce i cieszy się dość dużym powodzeniem. Na czym polega?

Kontakty z ludźmi nawiązujemy na różne sposoby ze względu na sposoby percepcji świata. Może się to odbywać racjonalnie, w oparciu o nasze zmysły i intelekt, kiedy to kierują nami nasze przekonania i ukształtowane motywacje. Drugim sposobem odbierania świata jest śnienie na jawie, kiedy to ujawniają się części naszej osobowości, których na co dzień nie zauważamy, gdyż myślimy o sobie w inny sposób.

Komunikaty o naszych pragnieniach, ukrytych marzeniach ujawniają się w spojrzeniu, głosie, gestach i są bardzo szybko wychwytywane, zanim jeszcze zacznie pracować rozum i może wystąpić nawet szybciej niż po 3 minutach.

Na szybkich randkach panie siedzą przy stolikach, do których dosiadają się panowie. Para ma na rozmowę od 3 do 5 minut, po czym pojawia się dźwięk dzwonka i panowie przesiadają się do kolejnej pani.

Uczestnicy szybkich randek posiadają plakietki ze swoimi imionami oraz karty do notatek i decyzji. Szybka randka opiera na pierwszym wrażeniu, błysku w oku. Po kilku sekundach podejmujesz decyzję, czy będzie to tylko rozmowa, nawiązanie dłuższego kontaktu, czy może coś więcej. Sami określamy z iloma osobami będziemy chcieli kontynuować relacje, a dane kontaktowe otrzymujemy w ciągu 48 godzin od spotkania. Wtedy już los znajomości leży w rekach uczestników.

Psycholodzy twierdzą, iż wystarczy odrzucić własne zahamowania, uprzedzenia, stereotypy, czy logikę,a w podjęciu decyzji pomoże nam po prostu nasza intuicja.

Szybkie randki najczęściej wybierają studenci oraz osoby przed 40 rokiem życia, a grupy są dobierane wiekowo.

Jesteście zwolenniczkami tego typu wydarzeń, czy wolicie zostawić swoje życie emocjonalne własnemu tokowi?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 10.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×