Mój facet zostawił dla mnie inną

Ciągle boję się, że mój facet w końcu zostawi także mnie... Zapoznajcie się z informacjami, które dla Was przygotowaliśmy na ten temat.

Mój facet zostawił dla mnie inną

Mój facet zostawił dla mnie inną

- Poznaliśmy się przypadkiem, ale od samego początku coś między nami iskrzyło. Stopniowo zwykła znajomość przeradzała się w coś więcej. Pewnego dnia przyznał się, że nie jest sam. Zadeklarował jednak, że zostawi dla mnie swoją obecną dziewczynę. Jak powiedział, tak zrobił. Jesteśmy razem już kilka lat, lecz ciągle coś jest nie tak, ciągle prześladuje mnie myśl, czy nie zrobi tego samego, czy kiedyś nie zostawi mnie dla innej tak jak zrobił to swojej byłej? - mówi Magda.

Takich historii jest wiele. Niejedna kobieta obecnie jest w związku, który rozpoczął się, gdy jej aktualny partner miał jeszcze inną dziewczynę, narzeczoną lub żonę. I mimo tego, że czuje się z nim dobrze, to często coś nie daje jej spokoju. Stale zadaje sobie to samo pytanie… Czy tak zbudowany związek przetrwa, czy ma szanse się udać?

Ostatnio naukowcy z University of South Alabama przeprowadzili badania na grupie 443 mężczyzn i kobiet, z których wynika, że związki rozpoczynające się od porzucenia poprzedniego partnera są statystycznie mniej udane i bardziej narażone na rozpad niż inne. Według badań partnerzy, którzy zrezygnowali z poprzedniego związku na rzecz obecnego są bardziej skłonni do oszukiwania i okłamywania obecnej partnerki. O dziwo, naukowcy odkryli również, że to introwertycy, a nie ekstrawertycy, częściej decydują się opuścić swoją aktualną towarzyszkę życia dla innej kobiety.

Statystyki i badania to jednak nie wszystko. Pamiętać należy, że podstawą każdej relacji jest zaufanie. Jeśli ufasz swojemu partnerowi i wiesz, że nie zrobi tego po raz drugi, to nie powinnaś się zamartwiać na zapas,  a jedynie cieszyć się i starać rozwijać relację z ukochanym. Jednak często kobiety znajdujące się w takim związku odczuwają ciągły lęk, boją się, że partner, który dla nich porzucił swoją poprzednią kobietę może zrobić to ponownie i tym razem zostawić je dla innej. Taki lęk z pewnością będzie negatywnie  wpływał na relację  z ukochanym. Może nawet doprowadzić do rozpadu związku. Jeśli więc zależy Ci na partnerze i na tym, by wam się udało, musisz zacząć z tym walczyć. Jeżeli nie potrafisz oprzeć się wrażeniu, że prędzej czy później Twój obecny partner porzuci Cię tak jak wcześniej zrobił to z Twoją poprzedniczką, wasz związek nie ma większych perspektyw i powinnaś się poważnie zastanowić nad sensem ciągnięcia tego dalej.

Zobaczcie też:

ID galerii:568

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock 


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 03.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Rozstałam się z miłością mojego życia po 7 latach….. Czułam się tak tragicznie że jest to wręcz nie do opisania… trzeba to przeżyć… Koleżanka dała mi namiary na pewnego rytualistę (strona o ile pamiętam to http://urok-milosny.pl) nigdy nie wierzyłam w magię, ale byłam zdesperowana i postanowiłam spróbować. I jak się okazało było warto. Wrócił do mnie po 6 tygodniach od zamówienia uroku. Teraz znowu czuję szczęście.
Dodano: 2016-01-05 10:30:55 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×