Muszę odnaleźć syna

Kłopoty zaczęły się, gdy syn wyjechał do innego miasta na studia. Czułam, że się od nas oddala. Coraz rzadziej przyjeżdżał, tłumaczył, że ma dużo nauki. Po czwartym roku wyjechał w wakacje do Anglii do pracy. Został tam. Minęło 5 lat. Tylko raz był w domu. Tłumaczyliśmy mu, że marnuje sobie życie, że powinien skończyć studia. Syn powiedział, że to jego życie i żebyśmy się nie wtrącali. Od roku nie odzywa się do nas. Najchętniej zgłosiłabym jego zaginięcie, ale mąż uważa, że syn jest dorosły i to jest jego wybór. Co robić?

Muszę odnaleźć syna


Rozumiem twój niepokój i cierpienie, ale mąż ma rację. Staraj się nie zadawać sobie pytań, w czym zawiniłaś albo dlaczego syn jest taki podły, że przestał się z wami kontaktować. To w tej chwili nie ma znaczenia. 23-letni mężczyzna ma prawo do swojego życia. Może właśnie wyjazd do obcego kraju, zerwanie kontaktu z rodziną są mu potrzebne do tego, by dorosnąć, stanąć na własnych nogach.

Chłopcom generalnie jest trudniej odłączyć się od rodziców i zacząć żyć na własny rachunek. Najpierw muszą symbolicznie odejść od matki i przejść na stronę ojca, by uczyć się od niego, jak być mężczyzną, a w końcu opuścić rodzinę i zacząć żyć po swojemu.

Napisz do syna SMS, że godzisz się na jego zaniechanie kontaktów, choć tego nie rozumiesz i jest ci trudno, że kiedy będzie cię potrzebował, może się odezwać, bo jesteś jego matką i zawsze będzie dla ciebie ważny.

Tekst: Ewa Klepacka-Gryz

Przeczytaj również:

Synek mamusi, córeczka tatusia
Niewidzialne dzieckoDodał(a): Michalina Gruszka , Środa 16.11.2011 (aktualizacja: 2011-11-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×