"Myślę, więc nie ślę" - nowa kampania przeciw sekstingowi budzi kontrowersje?

Ruszyła najnowsza kampania społeczna, która ma uświadamiać, że wysyłanie nagich zdjęć, czyli seksting, może mieć tragiczne skutki. Jednak nie wszyscy pozytywnie odbierają przygotowany przez twórców spot promujący, Dlaczego?

kampania myślę, więc nie ślę.jpg

"Myślę, więc nie ślę" - nowa kampania przeciw sekstingowi budzi kontrowersje?

W ostatnim czasie mamy do czynienia z nasileniem się zjawiska jakim jest sexting. Jest to o tyle niepokojące, że praktyka wysyłania bardzo intymnych zdjęć rozpowszechnia się wśród naprawdę bardzo młodych nastolatków. 

Jak przy wielu innych problemach społecznych dużym błędem jest brak świadomości. Młodzi ludzie zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego jakie konsekwencje może mieć wysyłanie bardzo intymnych zdjęć przy pomocy telefonu, czy też internetu.

Zobacz też: ZASTANÓW SIĘ DWA RAZY, ZANIM WYŚLESZ NAGIE ZDJĘCIA! 

Aby rozwiązać ten problem i zwiększyć świadomość Fundacja Dzieci Niczyje postanowiła ruszyć z kampanią społeczną. Jedną z jej części jest spot "Myślę, więc nie ślę", który można zobaczyć w internecie. W krótkim filmiku widzimy młodą dziewczynę, która na prośbę bliskiej sobie osoby wysyła intymne zdjęcie, które później wycieka i staje się obiektem drwin i żartów w sieci. Spot kończy się wyświetleniem postu, który sugeruje, że dziewczyna ze zdjęcia nie jest w stanie już dłużej znieść tego co dzieje się wokół jej osoby.

 

Jak widać kampania kładzie nacisk na to, by "myśleć i nie słać", nie zaś na to, by potępić tych, którzy dane zdjęcie w sieci udostępnili i wyśmiali. Takie spojrzenie na sprawę nie spodobało się wielu osobom. Zapewne założeniem spotu było zwalczenie problemu już w samym zarodku. Chęć uświadomienia młodym nastolatkom, że każde działanie ma swoje konsekwencje, a bezgraniczne zaufanie nie zawsze jest czymś dobrym.

Zobacz też: EROTYCZNE ZDJĘCIA NASTOLATKÓW

Takie spojrzenie na sprawę pomija jednak w pewien sposób problem tego, że wykradanie, czy udostępnianie takich zdjęć publicznie jest czymś znacznie bardziej negatywnym. Nawet niewinne udostępnienie czyichś intymnych materiałów może być tragiczne w skutkach.

Niestety problem ten w Polsce nasila się coraz bardziej, zatem z pewnością trzeba zacząć zwracać na niego większą uwagę i próbować z nim walczyć. 

Co wy sądzicie o tym spocie i całej kampanii społecznej?

Zobacz też:

">Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: YouTube


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 20.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×