Naucz się dystansu do siebie!

Jesteś spięta w towarzystwie, przejmujesz się, że coś nie wyjdzie, próbujesz za wszelką cenę zadowolić wszystkich wokół? Pora na zmiany! Wyrób w sobie kilka nawyków, które pomogą ci skutecznie uwolnić się od dotychczasowego "spięcia". Naucz się luzować w różnych sytuacjach. W jaki sposób to zrobić? Przedstawiamy kilka strategii!

ThinkstockPhotos-464791729.jpg
Nie porównuj się z innymi

Zawsze znajdzie się ktoś z dłuższymi nogami, z lepszą figurą czy pracą- porównywanie się nic nie da!
A z drugiej strony na pewno jest wiele osób, które zazdroszczą czegoś tobie! Żeby nabrać do siebie dystansu, przede wszystkim powinnaś znać swoją wartość i być najfajniejszą wersją samą siebie!

Zobacz też: Zapachy, które poprawiają nastrój

Patrz na siebie… z przymrużeniem oka

Nie traktuj siebie na poważnie- kiedy zdarzy ci się wpadka, jakiekolwiek potknięcie- nie zwracaj na nie uwagi! Na pewno nikt z twoich znajomych tego nie zauważy, a jeśli już, to po sekundzie puści to
w niepamięć, bo będzie to dla niego nieistotne.
Najlepszy sposób na faux pas? Reaguj śmiechem.

Zobaczcie także: Sekrety szczęśliwych kobiet: jak zawsze cieszyć się życiem?

Nie musisz być we wszystkim perfekcyjna

Bardzo dobrze, jeśli jesteś ambitna, starasz się, przykładasz do obowiązków. Jednak pamiętaj, że wszystko z umiarem! Nie możesz się spełniać i być idealna we wszystkich życiowych dziedzinach, nie ma ideałów. Zachowaj równowagę, bądź spontaniczna i nie stresuj się, gdy czegoś nie dokończysz, coś nie pójdzie po twojej myśli czy nastąpi nagła zmiana planów.

Zobaczcie także: Jak nie tracić motywacji?

Nie zadręczaj się

Nie rozpamiętuj tego, co nie wyszło, nie miej czarnych myśli, nie nakręcaj się na zapas. Co ma być, to będzie i zasadniczo nie masz na to większego wpływu. Bądź większą optymistką, a ciemne chmury
z pewnością odejdą.
Fot. Thinkstock
Zobacz też:
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Poniedziałek 18.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×