Naukowcy obliczyli, w jakim wieku zdradzamy najczęściej

Wynik jest nieco... zaskakujący!

zdradymainwiek.jpg

Wydaje Ci się, że najbardziej skorzy do zdrady są niedojrzali emocjonalnie nastolatkowie albo "niewyszumieni" młodzi dżentelmeni po 20. roku życia? Nic bardziej mylnego! Naukowcy z Uniwersytetu w New Hempshire przeprowadzili badania, których wynik sugeruje, że jest zupełnie inaczej. Z uczelnianych badań wynika, że "skok w bok" najczęściej zdarza się bowiem mężczyznom w wieku 55 lat oraz kobietom w wieku lat 45. Co ciekawe, po tym czasie chęć na przeżycie uniesień miłosnych z kimś innym niż własna żona czy mąż już tylko maleje. 

Dlaczego to właśnie w tym wieku najczęściej zdarzają się zdrady małżeńskie? Ankietowani wskazują na różne powody. Jedni są znudzeni stagnacją we własnym związku, inni nie dostają w związku tego, czego oczekują. U mężczyzn w grę wchodzi też fascynacja młodszymi, atrakcyjnymi fizycznie kobietami i wzmożone działanie hormonów, a u kobiet z kolei mniejsze ryzyko poczęcia dziecka.

Pozostawiając jednak różnorodne powody zdrad na boku, badania te niejako potwierdzają, że rzeczywiście istnieje zjawisko "kryzysu wieku średniego" i to u obu płci. Co można z tym zrobić? Na pewno sporo rozmawiać i nie oddalać się od siebie. Zwolnić trochę i zadbać o własny związek, a w tym szczególnie trudnym dla obu płci okresie jeszcze intensywniej niż zazwyczaj pielęgnować swoją miłość. Czy to pomoże? Nie ma pewności, ale jest nadzieja. 

źródło: HarpersBazaar.co.uk

Zobacz też:


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Środa 22.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×