Naukowcy zaskakują: W tym wieku zaczynamy szczerze nienawidzić swojej pracy...

Kiedy tak naprawdę dopada nas pierwszy kryzys zawodowy? Najnowsze badania przynoszą zaskakującą odpowiedź!

pracanienawidz.jpg

Ze względu na to, że w dzisiejszych czasach jesteśmy nastawieni na osiągnięcie szybkiego sukcesu zawodowego, swoją karierę zaczynamy dużo wcześniej niż nasi rodzice. Wielu z nas swoją pierwszą pracę rozpoczyna już w czasie szkoły średniej, inni zdobywają doświadczenie na studiach. Kiedy przychodzi pierwszy kryzys?

Badania na ten temat postanowił przeprowadzić profesor Cary Cooper z Manchester Business School. Według niego, już w wieku 35 lat odczuwamy ogromne znużenie i zmęczenie w związku z wykonywaną pracą. Ankieta przeprowadzona wśród ponad dwóch tysięcy Brytyjczyków przyniosła zaskakujące wyniki- co szósta osoba powyżej 30 roku życia nie jest zadowolona ze swojej pracy i najchętniej zgodziłaby się na przejście na wcześniejszą emeryturę! Badania są niepokojące, ponieważ to właśnie w tym wieku powinniśmy mieć najwięcej siły na inwestowanie we własny rozwój. Ponad 1/3 ankietowanych twierdzi, że ich praca jest na tyle stresująca, że przekłada się to na inne dziedziny ich życia. Profesor Cooper zwraca uwagę na przyjaźnie zawarte w pracy, które jego zdaniem mogłyby uchronić nas przed kryzysem. Jednak jeśli o to chodzi, większość z nas nie uważa, aby praca była odpowiednim miejscem na zawieranie nowych znajomości.

Co ciekawe, większość badanych uważa również, że ich praca jest odpowiednio dostosowana do ich umiejętności, co pozwala im na kreatywność, jednak po jakimś czasie te same obowiązki zaczynają być męczące.

A Ty lubisz swoją pracę? Co sądzisz o wynikach badań?

Zdjęcie: iStock 

Źródło: Cosmopolitan.com

[FB]


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 29.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×