Nie chcę się żenić

Nie chcę się żenić i każdej nowo poznanej kobiecie mówię o tym już na początku znajomości. Uważam, że tak jest uczciwie, ale moje związki szybko się rozpadają. Dlaczego? Przecież mnóstwo par żyje bez ślubu.

Nie chcę się żenić


Wyobraź sobie, że od kobiety, która ci się podoba, już na pierwszej randce słyszysz, że na nic poważnego nie masz co liczyć. Jak byś się czuł? Czy zastanawiałeś się, skąd u ciebie niechęć do małżeństwa? Przecież często robimy coś, czego byliśmy przeciwnikami, dla kogoś, kogo kochamy.

Dlaczego nie dopuszczasz myśli, że spotkasz kobietę, z którą będziesz chciał się ożenić, choćby dlatego, że dla niej ślub będzie ważny? Są związki, w których partnerzy deklarują, iż bez ślubu są szczęśliwi. Jednak psychologowie uważają, że to nie takie proste. Zwykle jednej osobie bardziej zależy na legalizacji związku, ale nie ma odwagi o tym powiedzieć.

Tekst: Ewa Klepacka-Gryz

Przeczytaj również:

Czego nie oczekiwać od mężczyzn?
Zanim powiesz "tak"Dodał(a): Michalina Gruszka , Piątek 11.11.2011 (aktualizacja: 2011-11-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Agalulka
Dla mnie ślub to wymysł ciemnogrodu... Bez urazy dla wszystkich małżeństw ponieważ obrażam (jeśli już) tylko tego,który lub która to wymyślił/a.W mojej rodzinie nie było rozwodów a mimo to ja raczej nie zdecyduję się na ten krok (przynajmniej nie na trzeźwo;D) ale całkiem poważnie to od 6lat jestem w szczęśliwym związku z fajnym facetem,od 5lat mieszkamy razem,żyjemy z sobą bez ślubu czyli przysłowiowego papierka i wiecie co? jest zaje***cie!!! Oboje stwierdziliśmy,że małżeństwo nas nie kręci,te całe parady w kościołach,przysięgi,których się nasłuchaliśmy na ślubach przyjaciół,znajomych lub kogoś z rodziny a potem patrzyliśmy na rozwody... i jeszcze te wesela... ehhh zbędny wydatek kasy... nie lepiej kupić sobie super wczasy? mieszkanie? może fajne autko? albo po prostu zainwestować w siebie... może założyć firmę-własną firmę... albo w zasadzie cokolwiek... Jak ktoś naprawdę szczerze się kocha to się to czuje i nie trzeba nikomu tego udowadniać ani księdzu ani tym bardziej bandzie gości dłubiących sobie w nosach podczas ceremonii... a przysłowiowy papierek jak wielu się zapewne przekonało nie jest gwarantem niczego... to tylko moje zdanie i oczywiście mojego konkubenta;D tak nas właśnie parszywie nazywają ale co tam!!! szczęścia mi tym nie odbiorą:D pozdrawiam wszystkich żonatych i wszystkie mężatki jeśli tak wybraliście to znaczy,że jest wam z tym dobrze,tak czujecie się szczęśliwi,wszystko zależy indywidualnie od człowieka.Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam:D
Dodano: 2011-11-14 16:45:53 Zgłoś nadużycie
niezapominajka123
Nie lubię ślubów, sama również nie zamierzam go brać, nawet jeśli "moja druga połówka" będzie naciskać ;D
Dodano: 2011-11-11 17:57:15 Zgłoś nadużycie
sylwia73
ja nigdy nie wierzyłam i nie będę wierzyć w małżeństwo w mojej rodzinie są same rozwody ale każdy z mojej rodziny potrafił sobie ułożyć życie z nową partnerką partnerem odnaleść się w życiu ja panna bez żadnego rozwodu na swoim koncie niestety nie potrafię sobie z nikim życia ułożyć nie potrafię się w życiu odnaleść nie wiem i być może się nigdy nie dowiem co to jest małżeństwo i czy warto brać ślub ja mam bardzo przykre doświadczenia życiowe z mężczyznami ale z tego co widzę to nie warto brać ślubu dlaczego dlatego że jakby partner życiowy powiedział nagle poznałem inną kobietę kocham ją a nasz związek to jest jedna wielka pomyłka nic do ciebie nie czuję wtedy gdy nie ma się ze sobą ślubu żadnych zobowiązań jest się o wiele łatwiej ze sobą rozstać także zanim się podejmie ostateczną decyzję o poważnym związku to trzeba sobie wszystko przemyśleć poznać dobrze osobę z którą wiążemy poważne plany życiowe i jego rodzinę jeżeli mamy jakieś wątpliwości co do intencji zamiarów osoby z którą chcemy się związać na całe swoje życie to lepiej powiedzieć tej osobie nie nie.wtedy najlepiej zerwać z tą osobą jak najszybciej póki nie jest jeszcze za póżno i zacząć żyć samotnie.
Dodano: 2011-11-11 17:50:58 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×