"Nie odkładaj macierzyństwa na potem" - Zobaczcie nową kampanię społeczną

Fundacja Mamy i Taty rozpoczęła kampanię, która ma przekonać kobiety, by nie odkładały macierzyństwa na później. Oto najnowszy spot, zobaczcie.

nie okdładaj macierzyństwa.jpg

Coraz częściej kobiety odkładają decyzję o macierzyństwie na później. Powodów jest wiele - kariera, brak pieniędzy, czy też brak odpowiedniego partnera.

W dzisiejszych czasach osiągnięcie statusu społecznego, czy rozwój kariery zawodowej są coraz częściej przedkładane nad założenie rodziny. W końcu każdy z nas chce, by przyszłym dzieciom niczego nie zabrakło. Niestety coraz więcej osób zapędza się w tym tak bardzo, że oczywiście osiągają cel i mogą zapewnić potomstwu wszystko, lecz niestety jest już za późno na to, by to dziecko mieć. 

Zobacz też: ŚWIAT OCZAMI DZIECKA – SZOKUJĄCA KAMPANIA SPOŁECZNA 

Jednak decyzję o tym, by zdecydować się na dziecko odkłada coraz więcej kobiet. Wiek w jakim Polki po raz pierwszy zachodzą w ciążę stale się podwyższa. Jeszcze 10 lat temu były to 23 lata, aktualnie - 27. 

 

Fundacja Mama i Tata postanowiła stworzyć kampanię, która ma uświadamiać kobiety, że zbyt długie odkładanie macierzyństwa na później może sprawić, że nigdy nie zostaną matkami.

Całe przedsięwzięcie składać się będzie z billboardów, spotu telewizyjnego oraz radiowego. Uruchomiono także stronę internetową  Nieodkladajmacierzynstwa.pl, a także fanpage na portalach społecznościowych.

Zobacz też: W JAPONII RUSZYŁA NOWA ORYGINALNA KAMPANIA PRZECIW PRZEMOCY W RODZINIE - ZOBACZCIE 

Kampania ma zmienić postrzeganie macierzyństwa. Twórcy chcą pokazać, że bycie mamą to przywilej, a chęć posiadania dzieci to naturalny odruch, który nie powinien być tłumiony przez współczesny świat i jego wymagania.

A oto spot, który promuje całą kampanię.

nie odkładaj macierzyństwa1.jpg

Jakie są wasze wrażenia i opinie?

Zobacz też: 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Mat. Prasowe


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 08.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (9)

Awatar
Anonim
No tak, zachwalać macierzyństwa nie ma po co bo i tak każdy widzi czym to pachnie. Brak czasu, brak pieniędzy, człowiek dziadzieje, ruina się robi (w tych czasach bo jest ciężko, nasi rodzicie mieli lepiej).. No to wymyślili idioci kampanię opartą na zastraszaniu... Zrób bo nie zdążysz, MOŻE będziesz żałować. ha ha ha ale żal.
Dodano: 2015-07-02 11:47:15 Zgłoś nadużycie
Anonim
Denerwuje mnie ta kampania. Przez 25 lat nasze społeczeństwo jest "zdziadowywane", szmacone przez kolejne partie rządzące, nie ma pracy, mieszkań budowanych dla osób o przeciętnych dochodach, polityka prorodzinna tak naprawdę to fikcja, a wmawia się kobietom, że to one szukają nie wiadomo czego latami i dlatego odkładają macierzyństwo na przysłowiowe "potem"... Fakt- można narobić dzieci z jakimś alkoholikiem, albo jeszcze lepiej z różnymi, nieznanymi alkoholikami, które będą upośledzone, samemu nie mieć żadnego zajęcia i chodzić do MOPS-u po zasiłki. Tylko pytanie: Jaką jakość tego życia stworzymy tym dzieciom i na co je skażemy? Poza tym, co oznacza słówko "nie zdążyłam"? To jest jakiś wyścig? Każdy zakłada rodzinę, wtedy kiedy czuje, że jest na to gotowy, z osobą, którą uważa za godną założenia tej rodziny, a nie byle jak, byle gdzie i z byle kim, a potem płacz, a dzieci tułają się po "rodzinach zastępczych". Ruszmy głową i wybierajmy odpowiedzialnie- zarówno osobę, z którą chcemy zakładać rodzinę, ale też i rządzących, którzy politykę prorodzinną na odpowiednim poziomie będą rzeczywiście wdrażali, a nie finansowali głupie kampanie społeczne z budżetu państwa.
Dodano: 2015-07-01 15:47:30 Zgłoś nadużycie
Anonim
Hm... Coz moge dodac od siebie? Pierwsza sprawa - bardzo wazna. Kobiety nie odkladaja decyzji o dziecku tylko ze wzgledu na kariere...tak jak wspomnialy moje przedmowczynie glownym powodem jest lek o zapewnienie dziecku godnego zycia (moim zdaniem powinno sie pomyslec rowniez o polityce prorodzinnej. Jest becikowe - fajnie...jednak uwazam, ze to troszke za malo, aby zachecic mlodych do posiadania potomstwa). Po drugie jaka jest opieka w polskich szpitalach? Rodzilam dziecko wijac sie z bolu,a znieczulenie? Znieczulenie? Jakie znieczulenie? Niestety rodzi sie w bolu- powiedzial lekarz, ktorego o nie poprosilam. Wiec haslo "rodzic po ludzku" to tylko slogan, tak?
Dodano: 2015-06-11 22:09:27 Zgłoś nadużycie
Anonim
Nie przekonacie mnie ani durnym spotem, ani ciągłym gadaniem. Dajcie mi dom, dajcie pieniądze na dziecko - to się zastanowię. Nie będę się zamartwiać, czy mogę sobie pozwolić na wycieczkę dziecka do kina albo nie daj Boże kolonie. Wychowałam się w prawdziwej biedzie, na makaronach i sosach z caritasu i nie mam zamiaru nikomu (a tym bardziej własnemu, rodzonemu dziecku) zgotować takiego losu. Dało mi to mocnego kopa do działania, ale wygrzebać się z takiego bagna jest naprawdę ciężko, bo te wspomnienia gdzieś nadal za mną wiszą, a i inne kwestie pieniężne też nie są uregulowane... I tak, teraz marzy mi się kariera (w rozumieniu - dobre stanowisko) i Paryż (w rozumieniu - stać mnie na wakacje raz w roku). A najbardziej marzy mi się własny kąt. A dziecko i zapewnienie mu odpowiedniego miejsca do rozwoju i edukacji... są bardzo bardzo daleko.
Dodano: 2015-06-08 20:06:05 Zgłoś nadużycie
Anonim
Kampania bardzo słuszna i trafna do dzisiejszych młodych kobiet. Natomiast jakość tekstu to dramat... błędy i literówki biją po oczach! Zróbcie korektę tego tekstu!
Dodano: 2015-06-08 19:56:52 Zgłoś nadużycie
Anonim
mam 26 lat i nawet nie myśle o dziecku. Jestem za młoda.
Dodano: 2015-06-08 19:55:48 Zgłoś nadużycie
Anonim
Może gdyby żyło się lżej to kobieta nie musiałaby martwić się o byt i karierę. w naszym kraju jeszcze dużo wody upłynie zanim będzie z ta kwestia tak jak nap w USA
Dodano: 2015-06-08 19:51:22 Zgłoś nadużycie
Anonim
To się okaże :)
Dodano: 2015-06-08 19:44:55 Zgłoś nadużycie
Anonim
mam 28 lat i odkładam macierzynstwo na pozniej...to zle?
Dodano: 2015-06-08 19:39:29 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×