Nie trać głowy!

Jak sprostać wyzwaniom, gdy pali Ci się grunt pod nogami? Jak zachować spokój w trudnych sytuacjach? Poznaj metodę, która pozwoli Ci podejmować trafne decyzje nawet w najbardziej stresujących momentach.

Nie trać głowy!

Nie trać głowy!

Nie jest łatwo zachować czystość umysłu, gdy wokół Ciebie panuje chaos. Jesteś sfrustrowana i zdenerwowana, a taki nastrój nie wpływa korzystnie na Twoją pracę. przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak radzić sobie w podbramkowych momentach.

Kluczem do sukcesu jest pełna koncentracja na wykonywanym przez Ciebie zadaniu. Bez względu na wszelkie okoliczności, które mogą Cię rozpraszać, musisz nauczyć się panować nad swoimi myślami i zachowywać spokój. Tylko intensywne skupienie się na tym co robisz zagwarantuje Ci powodzenie.

Zanim podejmiesz się stresującego zadania, wyobraź sobie pustą, białą salę, do której wchodzisz. Za drzwiami zostaw wszystkie negatywne myśli i emocje. Pobądź chwilę w tym wyimaginowanym pomieszczeniu. Po chwili poczujesz, że Twoje myśli są kryształowo czyste i wyzbyłaś się wszelkich negatywnych uczuć.

Drugim krokiem jest szybkie podejmowanie właściwych decyzji. Do tego niezbędne jest poleganie na swojej intuicji- to ona podpowiada Ci właściwe rozwiązania. Żeby nauczyć się jej słuchać musisz codziennie angażować się w różne zadania bez konkretnego planu. Bierz udział w nowych projektach, pomagając w ich tworzeniu, decydujesz o sprawach mniej istotnych i w bardziej przyjaznych warunkach. Takie spontaniczne ćwiczenia słuchania intuicji ułatwią podejmowanie decyzji pod presją.

Nie skupiaj się na swoich błędach. Jeśli podejmujesz się strategicznego zadania skoncentruj się na swych mocnych stronach. Przywoływanie w pamięci porażek, nawet tych najdrobniejszych spotęguje Twój stres i frustrację.  Gdy zaczniesz panikować, przestaniesz logicznie myśleć.

Myśl tylko o jednym, konkretnym problemie, który chcesz rozwiązać. Złożone zadania wykonuj krok po kroku. Jeśli skoncentrujesz się na konkretnym etapie, a nie całości trudnego zadania, będzie Ci łatwiej.
Dodał(a): Martyna Matysiak , Poniedziałek 09.07.2012 (aktualizacja: 2012-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×