Niebezpieczna miłość w sieci

Jak rozpoznać nieuczciwe zamiary osoby, z którą korespondujemy na portalu randkowym?

Niebezpieczna milość w sieci

Niebezpieczna miłość w sieci

Przede wszystkim warto używać zdrowego rozsądku. Jeśli ktoś pisze w dziwny sposób, wzbudza nasz niepokój, używa zdjęć, co do których podejrzewamy, że mogą być fałszywe, to nie tłumaczmy sobie tego i nie usprawiedliwiajmy. Po prostu poszukajmy kogoś innego. Specyfika randek w internecie jest taka, że naprawdę nie ma co się przywiązywać do jakiejś konkretnej osoby, jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie pasuje, można od razu skupić się na kimś innym. Owszem, może właśnie tracimy szansę na wspaniały związek, ale parę kliknięć dalej czekają na nas kolejne, więc po co ryzykować?

Jeśli chodzi o konkretne rzeczy, na które warto zwracać uwagę:

  • im pełniejszy i bardziej szczegółowy profil danej osoby, tym większa szansa, że jest na portalu w dobrych celach. W końcu gdyby dana osoba zamierzała coś złego, raczej nie ujawniałaby prywatnych informacji ułatwiających jej późniejsze znalezienie.
  • nietypowość profilu to nieco bardziej skomplikowana sprawa. Z jednej strony ludzie starają się wyróżnić i wykazać, łatwo więc potraktować jako dziwne coś, co w zamierzeniach miało być po prostu oryginalne. Z drugiej jednak strony – jeśli "nietypowe" danej osoby jest naszym "dziwne", to prawdopodobnie i tak nie nadawalibyśmy na tych samych falach i może warto na wszelki wypadek sobie odpuścić?
  • dzwonki alarmowe powinny zdecydowanie rozlec się w naszej głowie, jeśli wyczujemy forsowność lub napastliwość z drugiej strony, jeśli osoba z którą korespondujemy będzie się starała wzbudzić w nas strach lub winę. To nic dobrego nie zapowiada i lepiej się pożegnać.
Tekst: Artur Król
Psycholog, Coach, Trener, ChangeMakers, WarszawaDodał(a): Katarzyna Kowalewska , Wtorek 24.07.2012 (aktualizacja: 2012-07-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×