Niewinne oglądanie seriali może okazać się zgubnym nałogiem?

Dzisiejszy świat niesie ze sobą wiele zagrożeń. Coraz częściej naszą rozrywką i odpoczynkiem jest oglądanie seriali. Czy zwyczajne śledzenie losów bohaterów różnych produkcji może stać się nałogiem?

oglądanie seriali.jpg

Niewinne oglądanie seriali może być przyczyną problemów i stać się nałogiem?

 

Dzisiejszy świat oferuje nam wiele rozrywek, które mają nam dostarczyć przyjemności, pomóc oderwać się od codzienności i zabiegania. Jedną z takich możliwości relaksu, z której korzysta bardzo wiele osób jest śledzenie losów różnych bohaterów seriali.

Świat seriali, które możemy oglądać jest ogromny. Każdy jest w stanie w ogromie produkcji znaleźć coś co zainteresuje właśnie jego. Stacje telewizyjne prześcigają się w serialowych nowościach i walczą o widza w każdy możliwy sposób.

Zobacz też: "GAME OF THRONES" NAJCZĘŚCIEJ NIELEGALNIE ŚCIĄGANYM SERIALEM 

Na korzyść tego rodzaju codziennej rozrywki działa także fakt, że wcale nie musimy już siedzieć i wyczekiwać na kolejny odcinek, czy konkretną godzinę emisji naszego ulubionego serialu. Sieć dostarcza nam wszystko czego chcemy i kiedy chcemy. Zamiast regularnego stopniowego oglądania, można sobie zafundować nawet cały serialowy maraton.

 

To wszystko, choć wydaje się dużą wygodą, niesie ze sobą także pewne zagrożenia. Jak wszystko co w nadmiarze nie jest dobre, tak i niewinne oglądanie seriali może okazać się bardzo zgubne. 

Naukowcy z Teksasu po przebadaniu grupy 300 osób w wieku od 18 do 29 lat zauważyli, że seriale bardzo często stają się ucieczką od osamotnienia i problemów. Osoby, które wykazywały mniejszą kontrolę nad swoim życiem i większą samotność, bardzo często uciekają w wyimaginowany świat seriali i pozwalają sobie na bardzo długie seanse, które ciężko jest zahamować.

Zobacz też: SERIAL "PRZYJACIELE" MA JUŻ 20 LAT! 

Brak samokontroli sprzyja zachowaniom kompulsywnym, a więc np. skłonności do uzależnień. Oglądanie seriali uważa się powszechnie za nałóg nieszkodliwy, ale może wypada spojrzeć na tę czynność inaczej i potraktować problem poważniej. - mówi Yoon-Hi Sung, która koordynuje badania przeprowadzane w tym kierunku w Teksasie w USA.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 24.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
No nie tylko telewizja może być nałogiem, w moim przypadku to Radio Pandora:-) uwielbiam je i otwarcie przyznaję,że jestem od niego uzależniona, A co mi tam każdy ma swojego bzikaHTTPS://SERWUS.DAG.PL:-)
Dodano: 2015-02-24 16:38:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Pokusy do rozbrojenia

    wygrać z pokusami

    Wziąć się do domowych porządków czy obejrzeć coś w telewizji? Zjeść pyszne ciastko czy raczej zdrową marchewkę? Jeśli codziennie jesteś wodzona na pokuszenie, mamy dla Ciebie dobrą… czytaj więcej

  • On chce wrócić

    problem alkoholowy

    Trzy lata temu rozstałam się z mężem z powodu nadużywania przez niego alkoholu. Nadal go kocham, on mnie również, no i mamy dziecko. Od kilku miesięcy mąż chce do nas wrócić. Obiecuje,… czytaj więcej