Nowy rok, nowy początek - O czym warto pamiętać podejmując nowy start?

Nowy rok to dobry moment do tego, by zacząć układać życie na nowo i zostawić za sobą przeszłość. O czym jednak warto pamiętać, gdy decydujemy się na nowy start?

nowy_rok_postanowienia.jpg

Nowy rok, nowy początek - O czym warto pamiętać podejmując nowy start?

Nowy rok często sprawia, że mamy ochotę coś zmienić, coś poukładać od nowa. Podejmujemy więc bardzo popularne postanowienia noworoczne. O czym powinna jednak pamiętać osoba, która postanawia naprawdę zmienić coś w swoim życiu i nie ma być to błaha zmiana?

1. Uwierz, że jesteś na to gotowy

Każdy z nas boi się zmian, jednak one wcale nie muszą być złe. Dopóki naprawdę nie uwierzysz w to, że jesteś gotowa na zmiany i teraz jest najlepszy moment, by je wprowadzić, nic się nie zmieni. A przecież nie o to chodzi, by ciągle tkwić w tym samym. Nigdy nie będzie tak, że w 100 procentach poczujesz się gotowa na coś nowego, dlatego musisz się przemóc i podjąć tę decyzję bez względu na wątpliwości.

 

2. Przestań się oszukiwać

To bardzo częsty błąd. By w końcu coś zmienić, czasem po prostu trzeba przestać się oszukiwać. Warto usiąść i zastanowić się nad tym wszystkim, co zdarzyło się przez cały ten rok. Stanąć w prawdzie z przeszłością i tym co jest teraz. Jeśli masz zacząć od nowa, nie możesz koloryzować przeszłości, ani naiwnie tłumaczyć siebie i innych. Przyznaj się sama przed sobą do popełnionych błędów, nie po to, by się dołować, ale po to, by wyciągnąć wnioski i czegoś się nauczyć.

Zobacz też: JAK PRZEKUĆ MARZENIA W PLANY? 

3. Pozostaw błędy za sobą

Każdy z nas popełnia błędy, to normalne, bo człowiek uczy się całe życie. Trzeba jednak umieć sobie powiedzieć "tak, to była pomyłka, ale czas iść dalej". Nie można wiecznie rozwlekać błędów z przeszłości, bo cierpi na tym nasza teraźniejszość i przyszłość. Dotyczy to nie tylko błędów popełnionych przez nas samych, ale także tych, które popełnili nasi najbliżsi. Żeby móc zacząć od nowa trzeba najpierw wybaczyć sobie oraz innym, pogodzić się z tym co było i pozostawić to przeszłości.

nowy rok nowa ja2.jpg

Nie bój się zmian, mogą Ci one przynieść bardzo wiele dobrego

4. Nie uciekaj

Każdy z nas ma problemy, z którymi nie chce się zmierzyć i często przed nimi ucieka. Planując nowy start nie bierz pod uwagę tylko tego, co zrobisz dobrego, ale zaplanuj tez przed czym przestaniesz uciekać i z czym w końcu staniesz twarzą w twarz. To niezbędne, by Twoje życie się zmieniło.

Jeśli pozostaniesz dalej jedynie przy pozytywnych postanowieniach noworocznych, a prawdziwe problemy znów zamieciesz pod dywan, one i tak w końcu wypłyną i zepsują całe postanowienie zmiany. Uporanie się z trudnościami nie będzie proste, ani zapewne przyjemne, ale w dłuższej perspektywie przyniesie Ci uwolnienie i będzie niezbędnym elementem nowego startu.

Zobacz też: CHCESZ ZACZĄĆ WSZYSTKO OD NOWA? OTO RADY, KTÓRE CI POMOGĄ

5. Nie bój się porażek i bycia nieidealnym

Często załamujemy się, kiedy pierwszy raz od momentu podjęcia postanowienia coś idzie nie tak. Zamiast zmierzyć się z przeciwnościami po prostu się poddajemy. Porażki zawsze będą nam towarzyszyć, są one nieodłącznym elementem życia.

Musisz zdać sobie sprawę, że nawet nowy początek także niesie ze sobą zawiedzenie się, upadki i problemy. Nowe życie nie oznacza życia idealnego, ale zmianę podejścia. Nie ma idealnych ludzi i nie ma idealnego życia, co nie oznacza, że nie można żyć dobrze i być naprawdę szczęśliwym. Trzeba jednak być odważnym, pełnym nadziei i nie poddawać się zbyt łatwo.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 21.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Nie powinniśmy traktować Noworocznych Postanowień jako wyzwanie ponieważ nie powinniśmy się stresować . $-1#
Dodano: 2014-12-22 21:51:46 Zgłoś nadużycie
Anonim
W naszym kraju zapanowały już dawno takie czasy, że nikt nie musi się odchudzać bo już rządzący zadbali o to by nikt już nie przytył. No może po za nimi samymi ;)
Dodano: 2014-12-21 22:09:59 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×