Nuda w związku

Czy są jakieś sposoby, aby nie dopuścić do nudy w związku (małżeństwie) z 8 letnim stażem radzi Ekspert MilionKobiet.pl - Marta Kołacka, seksuolog, psycholog.

Nuda w związku

Nuda w związkuTak, jak najbardziej, istnieją sposoby, by namiętność w związku nie zniknęła lub by ją na nowo rozniecić. Niedopuszczenie do nudy w związku zakłada dbanie o siebie, o partnera oraz wspólne rytuały sprzyjające prowokowaniu i zdobywaniu się.

Dbanie o pasję w związku paradoksalnie zaczyna się od dbania o siebie. Rozwijanie swoich zainteresowań, pielęgnowanie swoich przyjaźni oraz staranie się o fizyczną atrakcyjność dla partnera, to wszystko sprawia, że jesteśmy ciekawi i interesujący. Dodatkowo, czasowe zajęcie się swoim hobby daje okazję partnerom za stęsknieniem się za sobą, co jeszcze silniej prowokuje wybuch namiętności.

Kolejnym elementem składającym się na pielęgnowanie namiętności w długotrwałym związku jest troszczenie się o potrzeby partnera. Nie chodzi mi wyłącznie o sprawowanie opieki nad nim w przypadku choroby, ale pamiętanie o jego potrzebach i przyjemnościach. Takie drobne rzeczy jak podanie ulubionej kawy rano, kupienie ulubionego smakołyku przy okazji zakupów czy sprezentowanie kwiatów sprawia, że partnerzy czują się kochani i docenieni.

Gdy kochankowie uważają się za ciekawych ludzi i czują się ważni dla siebie, spędzenie czasu razem jest dla nich czystą przyjemnością. Niestety, w szarej codzienności łatwo pogubić się. Dlatego też namawiam, by wymyślić jakieś wspólne rytuały. Jeśli para uwielbia tańczyć, mogą razem chodzić na dansingi, jeśli kochają kino, mogą zarezerwować jeden dzień w miesiącu by razem pójść do kina. Wspólne wyjścia sprzyjają wzajemnemu zdobywaniu się i uwodzeniu, więc pomagają zadbać o pasję w związku.

Ostatnim, choć nie mniej ważnym elementem jest szczerość i otwartość w łóżku. Opowiadanie o tym, co się podoba, o czym się marzy, co rozpala pozwala kochankom poznać się i zaspokajać swoje potrzeby. Mówienie o swoich potrzebach i marzeniach może być w formie rozmowy, fantazjowania, erotycznych listów czy smsów, pikantnych zdjęć czy zabaw we dwoje. Umożliwia to wspólne fantazjowanie, rozpalanie się oraz urzeczywistnianie swoich marzeń. A przecież właśnie o to chodzi.Marta Kołacka
Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Kołacka

seksuolog, psycholog

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 27.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Kasandra31
Tak naprawdę pewnie wcześniej czy później każdą parę dopadnie nuda w związku. Mamy dzisiaj wiele możliwości, aby jak najszybciej się z nią uporać. Świetną opcją może tutaj okazać się na pewno gra liveliketheatre http://liveliketheatre.com/kama/index.html . Jest to gra audio, w której prowadzony jest element tajemniczości, a dodatkowo w naszym domu "pojawia się" inny mężczyzna-Marek. Przy czym oczywiście to nasz partner wciela się w jego postać i kieruje zarówno głosem, jak i jego zachowaniami:)
Dodano: 2017-07-06 11:35:28 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×