O czym kobiety nie mówią mężczyznom?

Czego najczęściej nie mówimy naszym partnerom, czy choćby znajomym mężczyznom? Mamy dla was zestawienie najpopularniejszych rzeczy.

O czym kobiety nie mówią mężczyznomPrzyjęło się, że kobiety zazwyczaj są bardzo gadatliwe i mężczyźni mają ich czasem dość, ale przecież panie też mają coś do ukrycia. Wiele z nas na pewno nie raz coś zatajało przez facetem mając nadzieję, że ten sam się domyśli. Niestety często dość mocno odbija się to na związku.

O czym zazwyczaj nie mówimy na głos?

1. Przejęcie inicjatywy

Choć obecnie modne jest bycie samowystarczalną, to wiele z nas lubi, kiedy to mężczyzna coś zaplanuje, czymś nas zaskoczy. Wtedy właśnie widzimy, że jemu na nas zależy, że się stara, jest opiekuńczy, robi coś poza ustalone normy, jak zrobienie kolacji, czy zakupów. Magicznie działają też drobne niespodzianki. Czasem wystarczy zwykły liścik, mały kwiatek, czy czekoladka, aby uśmiech nie schodził z naszych twarzy - przecież liczy się gest.
Podobnie jest na początku znajomości. Oczekujemy, że mężczyzna nas zaskoczy, zaprosi na kawę czy herbatę, niespodziewanie wpadnie z wizytą.

2. Lęk przed konkurencją
Choćby mężczyzna nie wiadomo jak mocno nas przekonywał o tym, że jesteśmy w jego życiu najważniejsze, to i tak zawsze będziemy się obawiać tego, że może mu się spodobać inna kobieta. Zwłaszcza kiedy ma on kontakt z całym gronem pań - wtedy wybitnie nasza wyobraźnia zaczyna pracować - pojawia się lęk, że facet może fantazjować o byciu z innymi kobietami.

3. Szczerość
Zapewne niejedna z was miała sytuację, kiedy mężczyzna siedział w domu, zamartwiał się swoimi sprawami i milczał, albo patrzył wilkiem, kiedy nie wiedziałaś co mogłaś zrobić źle. Zazwyczaj wtedy oczekujemy po prostu szczerej rozmowy, ale atmosfera bywa tak napięta, że aż strach pytać o to, co się stało.
Szczerość ma też drugą stronę. Otóż oczekujemy, że kiedy niekorzystnie w czymś wyglądamy, to mężczyzna otwarcie nam o tym powie. Nie sztuką jest wiedzieć, że wystają nam boczki i słuchać, że i tak mamy piękną figurę, bo wtedy raczej myślimy, że facet nas oszukuje i wcale mu na nas nie zależy.4. Mowa ciała
Jesteśmy przeczulone na punkcie mowy ciała naszych mężczyzn. Zazwyczaj analizujemy wszystkie szczegóły, jakie się pojawiają w czasie opisywania przez faceta drugiej osoby np. nowej koleżanki z pracy), której jeszcze nie poznałyśmy. Kiedy zauważymy coś niepokojącego, pojawia się lęk i napięta sytuacja, co często prowadzi do kryzysu.

5. Męskie wieczory
Wbrew pozorom, kobiety bardzo dobrze rozumieją to, że mężczyzna czasem chce wyjść z kolegami i pogadać na męskie tematy, ale oczywiście raczej o tym nie mówimy, bo zawsze lepiej żeby nami spędził romantyczny wieczór.

6. Sympatia przyjaciół
Choć nie przyznajemy się do tego głośno, to mocno nam zależy na tym, aby jego przyjaciele nas polubili. Jeżeli będziemy miło wspólnie spędzać czas, mężczyzna widzi, że się staramy i nam zależy. Poza tym sympatia przyjaciół pomaga w uniknięciu niepotrzebnych spięć.

7. Potrzeba przestrzeni
Kobiety także nie chcą tylko przesiadywać w mieszkaniu i czasem potrzebują gdzieś wyjść z przyjaciółkami. Mężczyzna powinien wiedzieć, że kiedy mamy ochotę wyjść na godzinę, to nie oznacza to złości, czy braku miłości, ale jest to po prostu chęć odetchnięcia czymś nowym. Dobrze przy okazji wiedzieć, że zawsze można wrócić do kochającego faceta.

Co prawda nie jest to cała lista rzeczy, których często nie mówimy swoim mężczyznom, ale te chyba najczęściej się pojawiają. Co jeszcze dopisałybyście?Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Anka P. , Środa 18.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×