O czym powinnaś pamiętać, gdy partner Cię zdradził?

Zobacz, co radzą Ci, którzy byli w podobnej sytuacji!

ThinkstockPhotos-504370842.jpg

Zacznijmy od tego, że bardzo mi przykro z tego powodu. Naprawdę mi przykro. Zdrada to jedna z najtrudniejszych rzeczy z jakimi przyjdzie Ci się zmierzyć w życiu. Prawda jest taka, że zawiedzione zaufanie zawsze będzie bolało i nie da się na to przygotować czy uodpornić - to co jednak możesz zrobić, to skorzystać z porad osób, które przez to przeszły.

Zobacz też: Zdrada - dlaczego? 


"Nie wiesz, jak zareagujesz na tę wiadomość"

I co gorsza, nie będziesz w stanie nad tym w zupełności zapanować. Pewnie myślisz, że po prostu odejdziesz i tym samym zamkniesz ten rozdział za sobą. Cóż, to w 100% nieprawda. Nie powiem Ci jak zareagujesz, ale wiem na pewno, że nie będzie to obojętność.


"Wybaczenie nie oznacza słabości"

Ludzie zdradzają z wielu, naprawdę wielu różnych powodów. Jednak niektóre z nich są do uratowania. Jeśli oboje będziecie po wszystkim gotowi na wszystko by uratować to, co zbudowaliście - macie spore szanse. 

Polecamy: Dlaczego kobiety zdradzają? 


"Rozmawiaj o tym, co Cię boli"

Jeśli czujesz się upokorzona, a w głowie gdzieś pojawia się czerwona lampka, podpowiadająca Ci, że może zasłużyłaś na to, co Cię spotkało - to idealny czas, by o tym pogadać. Z mamą, przyjaciółką czy z psychologiem. Uzewnętrznianie się działa oczyszczająco.


"Daj sobie tyle czasu ile potrzebujesz"

W jednym z pierwszych odcinków "Seksu w Wielkim Mieście", gdy przyjaciółki rozmawiają o żałobie po rozstaniu, Charlotta stwierdza, że kobieta ma połowę czasu jaki spędziła z mężczyzną na porażenie sobie z rozstaniem. Ty nie musisz dawać sobie ram czasowych - to Ty decydujesz o tym, ile czasu Ci potrzeba.

Przeczytaj też: Zdrada w małżeństwie - co dalej? 


"Szukaj oderwania od bycia monotematyczną"

Jeśli kiedyś pocieszałaś koleżankę po rozstaniu, powinnaś wiedzieć, jak bardzo męczące jest wałkowanie tego samego tematu na okrągło. Staraj się szukać innych, ciekawszych spraw niż zdrada. Przede wszystkim dla samej siebie - im mniej o tym mówisz, tym mniej myśli krąży się w Twojej głowie wokół tego tematu.


Źródło: Bustle.com

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Magda Zdanowska , Środa 29.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×