O czym rozmawiać na pierwszej randce? Oto co radzą naukowcy

Jakie tematy do rozmowy są, według naukowców, najlepsze na pierwszą randkę, by zwiększyć szansę na kolejne spotkanie? Zobaczcie.

pierwsza randka.jpg

O czym rozmawiać na pierwszej randce? Oto co radzą naukowcy

 

Pierwsza randka to zawsze stresująca sytuacja, przynajmniej na samym początku. Jeśli jednak znajdziemy dobry temat do rozmowy, często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że przestajemy się denerwować, a zaczynamy się cieszyć tym czasem.

O czym jednak rozmawiać z potencjalnym partnerem, by zwiększyć szansę na drugą randkę? Naukowcy opracowali listę najlepszych tematów, zobaczcie. 

Rozmowa o podróżach, nie filmach

Według badań Richarda Wisemana mniej niż 9 procent par, które na pierwszej randce rozmawiały o filmach spotkało się ponownie, podczas gdy około 18 procent tych, którzy rozmawiali o podróżach umówiło się na drugą randkę.

Zobacz też: JAK DOBRZE WYPAŚĆ NA RANDCE? 3 PODSTAWOWE ZASADY 

Rozmowy o podróżach odbytych lub tych, które mamy w planach, nawet tych bardzo odległych wprowadzają atmosferę marzeń, odpoczynku i pewnej przygody, co sprawia, że dobrze czujemy się rozmawiając o tym z drugą osobą i co więcej, dzięki temu wydaje nam się ona atrakcyjniejsza.

 

Podziel się sekretem

Nie chodzi o to, by od razu zdradzać wszystkie swoje życiowe tajemnice i opowiedzieć całą historię życia. Jednak aby doszło do kolejnej randki warto pokazać, że się drugiej osobie ufa i podzielić się czymś ważnym.

Zobacz też: CZEGO LEPIEJ NIE ZAMAWIAĆ NA PIERWSZEJ RANDCE? 

Według Arthura Arona, psychologa z Uniwersytetu Stanu Nowy Jork w Stony Brook i przeprowadzonych przez niego badań, w niecałą godzinę można stworzyć głębszą więź między dwojgiem ludzi niż przez całe życie. Wystarczy zadawać odpowiednie pytania, które opracował naukowiec i które dotyczą bardzo osobistych tajemnic i życiowych doświadczeń.

Jeśli inne sposoby zawodzą, wybierz kontrowersyjny temat

Jeżeli rozmowa nie idzie dobrze, a randka nie jest dość ciekawa, pozostaje spróbować poruszyć kontrowersyjny temat, taki, który może wzbudzać różne emocje. Dlaczego?

Zobacz też: NA CO MĘŻCZYŹNI ZWRACAJĄ UWAGĘ NA PIERWSZYM SPOTKANIU? 

Jak twierdzi Dan Ariely, w przeprowadzonym jakiś czas temu eksperymencie okazało się, że kontrowersyjne tematy, które zmuszają do dyskusji i wywołują różne emocje okazywały się dla partnerów znacznie bardziej interesujące niż tradycyjne tematy takie jak ulubiony deser, opowieści o rodzinie, czy rozmowa o pogodzie. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Thinkstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 09.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×