O czym świadczy stosowanie emotikon w wiadomościach?

Zastanowicie się przed dodaniem kolejnej emotki?

O czym świadczy stosowanie emotikon w wiadomościach?
Nie ma co ukrywać, że teraz coraz więcej osób poznaje się przez Internet, co często przeradza się w związki. Wiele osób również poznając się na żywo, kontynuuje swoją znajomość w sieci, czy za pomocą smartfonów.

W wiadomościach do siebie przesyłanych często oprócz tekstu przesyłamy popularne emotikony, czyli grafiki, do których zaliczamy np. uśmiechniętą, czy mrugającą buźkę. Co więcej, zdarza się, że emotikony stosowane są zamiennie z tekstem. Zatem co tak naprawdę przez nie rozumiemy?

Zobaczcie także: Po jakim czasie związki najczęściej przeżywają kryzys?

Serwis Match.com wziął pod lupę 5 tys. użytkowników. Co się okazało? Otóż 36-40% osób, których codzienne myśli często zaprząta erotyka, dodaje więcej niż jedną emotikonę do wysyłanych przez siebie wiadomości. Osoby, które nie skupiają się na tym aspekcie swojego życia, znacznie rzadziej korzystają z tych grafik. To jednak nie wszystko. Według badań, emotikony w kształcie bakłażana, banana, czy przebiegłej twarzy ułatwiają zaproponowanie rozmówcy niezobowiązującego seksu.

Na tym jednak nie koniec badań serwisu. Innym razem odkryto, że emotikona "mrugnięcie okiem" jest najczęściej wykorzystywana w trakcie flirtu. Zaraz po niej najchętniej wykorzystywany jest zwykły uśmiech. Co ciekawe, 54% osób często stosujących emotikony częściej uprawia seks niż inni, którzy ich nie używają.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że badania nie są jednoznaczne i nie każdy może się z nimi utożsamiać, ponieważ były one przeprowadzane na użytkownikach serwisu randkowego.

Kto z was mimo wszystko zgadza się z tymi badaniami na temat stosowania emotikon? Czy ktoś z was używał np. mrugnięcia w czasie flirtu?Zobaczcie także:Źródło: Wiedzoholik.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Natalia , Piątek 08.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Ale bzdura?
Dodano: 2018-10-04 21:47:42 Zgłoś nadużycie
Anonim
Sranie w banie!!!!!!!!!!!!!.
Dodano: 2016-04-02 18:08:10 Zgłoś nadużycie
Anonim
zgadza sie ! wkladam emotki i obciagam z polykiem :P
Dodano: 2016-01-21 18:57:47 Zgłoś nadużycie
Anonim
coś w tym może być, odkad mam romans z mlodszym facetem zaczelam uzywac emotików wyrażah=jących zadowolonie, całuska, mrugniecie okiem i np. serduszko, z moim męzem nie dość, że w ogole nie piszemy do siebie esek to pewnie nawet by mi przez myśl nie przeszlo wysalc mu serduszko..ale moze tez dlatego ze go juz nie kocham...
Dodano: 2016-01-14 11:08:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×