O czym świadczy Twój kolor oczu? Cz.1.

Oczy są zwierciadłem duszy? Cóż, trzeba przyznać, że jest w tym sporo prawdy. Dlaczego? Podobno z oczu, a właściwie wyglądu i koloru ich tęczówki można wyczytać konkretne cechy charakteru lub nawet ewentualne dolegliwości. Co zatem oznacza Twój kolor oczu? Sprawdź!

koloroczumain.jpg

Według niektórych teorii osoby o danym kolorze oczu mogą mieć ze sobą dużo więcej wspólnego, niż jedynie barwę tęczówki. Jak się bowiem okazuje, istnieją osoby, które twierdzą, że dany kolor oczu determinuje pewne cechy charakteru, a nawet świadczy o tym, na jakie potencjalnie choroby możemy zapaść.

Kolor oczu jest zresztą sprawą dość "magiczną". Dlaczego? Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre uwarunkowania genetyczne, w tym np. dane zabarwienie tęczówki, są określane przez naturę już w momencie poczęcia! Idąc tym tropem, wiele osób wierzy, że kolor oczu determinuje późniejsze zachowania i stan zdrowia człowieka. Co zatem miałyby oznaczać dane kolory? 


Oczy niebieskie

Jeśli masz niebieskie oczy, to są duże szanse na to, że jesteś uczuciowa i sentymentalna. Do zestawu Twoich cech na pewno należy również duża wrażliwość.

Jesteś dobrą, pokojowo nastawioną do świata osobą, która nie przejdzie obojętnie obok potrzebującego. Wyróżnia Cię spora dawka empatii, ale także problemy w podejmowaniu decyzji!

Choroby, które mogą dotknąć posiadaczkę błękitnych tęczówek, to problemy z układem moczowym, z jelitami oraz okresowa bezsenność. 


Oczy szare

Osoby z szarym kolorem oczu nie należą do zbyt głośnych i towarzyskich. Choć są lubiane przez otoczenie, najchętniej wypoczywają same ze sobą. Osoby te uchodzą za bardzo inteligentne. Nie są natomiast zbyt wylewne, chociaż jednocześnie są bardzo kochliwe i emocjonalne. Cały szkopuł w tym, że osoby te nie obnoszą się zbytnio ze swoimi uczuciami czy poglądami. Są również bardzo wrażliwe i trzeba spędzić trochę czasu nad tym, aby pogłębić z nimi relację. 

Szaroocy powinni szczególnie uważać na higienę swojej psychiki i znaleźć sposób na odpowiednie odreagowywanie stresów, gdyż z ich delikatną psychiką istnieje ryzyko, że wpadną w depresję.

Kolejne kolory oczu znajdziesz w drugiej części artykułu!

zdjęcie: iStock
Dodał(a): Natalia Fijał , Środa 28.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
oczy piwne
Dodano: 2016-09-29 05:35:16 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×