Od czego zależy, czy przyjaźń zamieni się w miłość?

Kiedy między przyjaciółmi rodzi się prawdziwe uczucie to ma ono wielką siłę. Czy jednak naprawdę jest możliwe, by przyjaźń zamieniła się w prawdziwą miłość?

przyjaźń a miłość.jpg

Od czego zależy, czy przyjaźń zamieni się w miłość? Oto wyniki badań

Przyjaźń to bardzo niezwykła relacja. Zazwyczaj towarzyszy nam przez całe życie w najważniejszych dla nas chwilach. Przyjaciel często jest jak rodzina, a niekiedy nawet bliższy niż rodzina.

Niektórzy twierdzą, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną nie jest możliwa, jednak są też tacy, którzy zarzekają się, że trwają w takich relacjach bez przeszkód. Czy jednak prawdziwa przyjaźń między kobietą, a mężczyzną może zamienić się w miłość?

Zobacz też: CZY PRZYJAŹŃ "Z BONUSAMI" MA SZANSE ZAMIENIĆ SIĘ W PRAWDZIWY ZWIĄZEK? 

Psychologowie z University of Texas i Northwestern postanowili sprawdzić, jakie jest prawdopodobieństwo tego, że przyjaźń zamieni się w trwały związek i co tak naprawdę ma na to wpływ.

Okazało się, że pary, które znały się mniej niż 9 miesięcy przed tym, kiedy zaczęli się spotykać, były bardziej zbliżone poziomem atrakcyjności, a te, które znały się dłużej, wykazywały większe rozbieżności, co do atrakcyjności.

 

Według naukowców to dowodzi tego, że nasz poziom atrakcyjności oraz atrakcyjność fizyczna naszego przyjaciela może mieć znaczący wpływ na to, czy przyjaźń szybko zamieni się w miłość, czy też są na to mniejsze szanse.

Badania pokazały, że pary, które znały się dłużej niekoniecznie wykazywały równość w atrakcyjności fizycznej. Znacznie częściej niż w pierwszej grupie pojawiały się relacje atrakcyjna kobieta - nie tak atrakcyjny mężczyzna, czy też atrakcyjny mężczyzna - nie tak atrakcyjna kobieta. 

Zobacz też: CZY MOŻNA ZAMIENIĆ PRZYJAŹŃ Z "BONUSAMI" NA ZWIĄZEK? OTO KILKA RAD 

Psychologowie przyznają jednak obiektywna ocena atrakcyjności jest bardzo trudna, zwłaszcza, gdy mamy ocenić osobę, która jest nam bliska, czy też samych siebie. Ciężko jest więc samemu stwierdzić, czy dana relacja jest w stanie szybko zamienić się w miłość, czy też znacznie dłużej potrzebuje pozostać w strefie przyjaźni.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 29.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×