Oto 5 oznak, które świadczą o tym, że się zakochałaś

Miłość to taka dziwna rzecz, że kiedy już się pojawi, to czasem nawet ciężko nam uświadomić sobie, że właśnie jesteśmy... zakochani. Może was też dopadło zauroczenie tylko nie zdajesz sobie z tego sprawy? Sprawdźcie.

oznaki zakochania.jpg

Oto 5 oznak, które świadczą o tym, że się zakochałaś

 

Kiedy ktoś w naszym otoczeniu się zakochuje od razu jesteśmy w stanie to zauważyć. Jeśli jednak tą zakochaną osobą jesteśmy my, czasem zupełnie nie umiemy tego dostrzec. Oto kilka podstawowych rzeczy, które świadczą o tym, że strzała amora w nas uderzyła i w końcu czas sobie to uświadomić.

Czujesz uzależnienie od tej osoby

Kiedy się zakochujemy nasz mózg nieco zmienia swoją pracę. Kiedy relacja jest na wczesnym etapie pojawia się duża euforia i wzrost aktywności mózgu w obszarach gdzie jest duża ilość dopaminy. Te miejsca związane są naszym systemem wynagradzania, realizacji jakiejś nagrody. Okazuje się, że podczas zakochania stają się także aktywne obszary mózgu odpowiedzialne za obsesyjne myślenie.

Zobacz też: 10 NIEZWYKŁYCH NAUKOWYCH FAKTÓW O MIŁOŚCI 

Nie ma się jednak czego bać, wraz z dojrzewaniem relacji nasz mózg znów zaczyna uaktywniać te obszary w momencie jakichś zajęć, a nie jedynie podczas czyjejś obecności, a myślenie obsesyjne uspokaja się.

 

Zależy Ci, by rodzina i znajomi go lubili

Kiedy jesteśmy zakochani chcemy, by wszyscy wokół dzielili nasze szczęście. Nowe badania pokazują, że ludzie potrzebują akceptacji otoczenia dla tego z kim się spotykają. To potwierdza teorię, że najbliżsi odgrywają ważną rolę w tym, czy związek będzie udany, czy też nie. Jeśli osoba, z którą się spotykasz jest akceptowana i lubiana w Twoim otoczeniu, to znak, że pasuje ona także do Ciebie, a to sprawia, że zaczynamy jeszcze przychylniej patrzeć na potencjalnego partnera. 

oznaki zakochania2.jpg

Zakochanie to pierwszy krok do miłości

 

Cieszysz się z jego sukcesów, nawet jeśli Tobie się nie udaje

Zakochanie wyzwala w nas czasem dziwne reakcje. Kiedy czujemy się mocno z kimś związani często czujemy dumę i radość, gdy druga osoba coś osiąga, choć w standardowej sytuacji często choć przez chwilę odczuwamy lekkie zawiedzenie i smutek, że nam się nie udało. Kiedy jednak dopada nas zauroczenie, czasem wystarczą nam jedynie sukcesy tej osoby do tego, by poczuć ogrom pozytywnych emocji.

Zobacz też: CZY NA WIOSNĘ FAKTYCZNIE ŁATWIEJ JEST SIĘ ZAKOCHAĆ?

Kiedy go nie ma naprawdę za nim tęsknisz

Kiedy się zakochamy chcemy spędzać z tą konkretną osobą jak najwięcej czasu. Każda dłuższa chwila rozdzielenia jest dla nas dość ciężka. To jak bardzo tęsknisz za swoim potencjalnym partnerem pokazuje, jak bardzo jesteś uzależniona od tej relacji. Psychologowie często określają stopień zażyłości relacji właśnie na podstawie tego, jak mocno za kimś tęsknimy.

Zobacz też: CZY MĘŻCZYŹNI ZAKOCHUJĄ SIĘ CZĘŚCIEJ NIŻ KOBIETY? 

Czujesz zazdrość, ale nie podejrzliwość

Szczypta zazdrości nie jest niczym złym, może nawet pozytywnie wpłynąć na związek. Badania pokazują nawet, że Ci, którzy są odrobinę zazdrośni wykazują większe zaangażowanie w relację. Zazdrość, jeśli nie pociąga za sobą podejmowania działań takich jak sprawdzanie telefonu, kontrolowanie drugiej osoby, czy obsesyjna podejrzliwość, może być pozytywnym motywatorem w związku.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 09.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×