Oto sytuacje, w których nawet nie zdajesz sobie sprawy, że zachowujesz się niegrzecznie cz. 2.

Kolejna garść porad z zakresu savoir-vivre'u!

1savoir4567.jpg

Pierwszą część artykułu znajdziesz tutaj.


Odwołujesz spotkanie w ostatniej chwili...

... zwłaszcza, gdy istnieje spora szansa na to, że osoba, z którą miałaś się spotkać już zmierza na umówione miejsce spotkania. Oczywiście, wiadomo - są różne nagłe sytuacje życiowe, które mogą sprawić, że nie dojedziesz na spotkanie, jeśli jednak powodem odwołania spotkania jest Twoje lenistwo lub po prostu fakt, że "Ci się odwidziało", jest to bardzo niegrzeczne i pokazuje Twój ignorujący stosunek do ludzi.


Nie oddzwaniasz

Nie zdążyłaś odebrać lub nie słyszałaś, że dzwonił telefon? W dobrym guście jest oddzwonienie na numer, który telefonował do Ciebie. Przeciwne zachowanie może zostać uznane za niekulturalne. 


Zalewasz Facebooka zdjęciami swojego dziecka

W dzisiejszych czasach trzeba liczyć się także z tzw. savoir - vivrem w Internecie. Jeżeli często zalewasz media społecznościowe swoimi prywatnymi wynurzeniami i setkami ujęć Twojego malucha z każdej możliwej perspektywy, nie dziw się, że ludzie mogą zmienić Tobie mniemanie. Wrzucenie kilku fotek raz na jakiś czas jest ok, ale pokazywanie większości domowego życia w social mediach jest wielkim faux-pas! 

Zobacz też:

źródło: PureWow 

zdjęcie: iStock


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Piątek 21.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×