Oto sytuacje, w których nawet nie zdajesz sobie sprawy, że zachowujesz się niegrzecznie cz. 1

W dzisiejszych czasach ciągle łamane są elementarne zasady savoir-vivre'u. Co więcej, w dobie opanowującej wszystko techniki, powstają nowe zasady, które ludzie łamią, bez zdawania sobie z tego sprawy. O czym mowa? Sprawdź!

2savoiristock.jpg

Czasem zdaje nam się, że wszystko co robimy jest dobre, a my tylko "wyrażamy siebie". Niestety, nasze zachowania często nie tylko mogą obrazić innych, ale nawet mocno ich zranić.

W najlepszym przypadku będą natomiast uznane za niekulturalne. Oto przykłady kilku codziennych zachowań ludzi, które nie są zgodne z savoir-vivrem


Sprawdzasz komórkę, rozmawiając z kimś 

Jeśli umówiłaś się z kimś na kawę, poświęć tej osobie w pełni czas, który razem spędzicie. Odłóż telefon, wyluzuj się. To, że w trakcie rozmowy zerkasz na Instagram lub sprawdzasz godzinę, nie wygląda dobrze. Takim zachowaniem możesz dać drugiej osobie do zrozumienia, że jest mało interesująca, a Ty czekasz tylko, aby już sobie pójść. 


Instagram "wciągnął Cię" podczas imprezy

Wokół pełno Twoich znajomych, ale także nowych twarzy, a Ty siedzisz z nosem w telefonie? Po pierwsze to niezbyt grzeczne - w końcu wokół Ciebie są PRAWDZIWI ludzie. Warto poświęcić im uwagę, zamiast sprawdzać, co porabiają ich wirtualne wersje. Poza tym, w ten sposób tracisz także okazję na poznanie nowych znajomych oraz dobrą zabawę w ich towarzystwie, nie wspominając już o tym, że przez innych możesz zostać uznana za osobę zarozumiałą, która z nikim nie rozmawia. 


Piszesz sms-y podczas jazdy samochodem

To nie tylko niekulturalne względem osób, które wieziesz, ale także nielegalne i PRZEDE WSZYSTKIM niebezpieczne. Nie trzeba tu chyba przytaczać przypadków śmierci, które wydarzyły się z powodu jednoczesnego prowadzenia samochodu i pisania sms-ów? 


Drugą część artykułu znajdziesz tutaj

źródło: PureWow

Zobacz też:

zdjęcie: iStock  


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Piątek 21.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar