Oto zachowania, które denerwują każdego człowieka!

Poznaj listę pewnych drobnostek, które potrafią doprowadzić nas do szału! Zgadzasz się z nią, czy coś byś dodała?

zlosccc.jpg

Istnieją pewne ludzkie zachowania, które potrafią skutecznie popsuć humor. Zastanów się, czy nie zdarza Ci się postępować w ten sposób... Co nas najbardziej denerwuje w ludziach?

1. Bliskość. Co najbardziej denerwuje Cię podczas korzystania z usług komunikacji miejskiej? Osoby, które za bardzo się relaksują, rozkładają nogi na siedzeniu i rozpierają łokciami? Fakt, że nie lubimy bliskości obcych ludzi jest naukowo udowodniony. Zastanów się, czy w autobusie sama zachowujesz "bezpieczną" odległość. Nie lubimy także, kiedy obca osoba nagle nas dotyka lub szturcha, chcąc zwrócić nam na coś uwagę.

2. Jedzenie. Do najbardziej denerwujących zachowań należy również jedzenie w miejscach publicznych czy komunikacji miejskiej... Nawet jeśli jesteś bardzo głodna, postaraj się wytrzymać tych kilka minut. Uwierz, że nie wszyscy muszą mieć ochotę czuć zapach Twojej kanapki z ogórkiem. Pamiętaj także, aby do pracy zabierać jedzenie, które nie wydziela zbyt mocnego zapachu.

3. Łapanie za słówka. Nie lubimy, kiedy inni za bardzo czepiają się sformułowań, jakich używamy w rozmowie. Zbyt dosłowne traktowanie wszystkich słów skutecznie zaburza komunikację. Jeśli chodzi o słowa, bardzo denerwuje nas także kiedy inni nas nie słuchają. Niekoniecznie chodzi o bliskich- lekceważące zachowanie w urzędzie czy na poczcie potrafi doprowadzić do szału...

4. Telefony, telefony. Ludzie lubią wpatrywać się w świecące ekrany swoich telefonów, nie zwracając uwagi na miejsce, w którym właśnie się znajdują. Takie zachowanie powinno mieć jednak pewne granice... Pamiętaj, aby wyłączać telefon podczas służbowego spotkania, nie mówiąc już o romantycznej kolacji we dwoje czy wieczorze w gronie przyjaciół. Jeśli zdarza Ci się rozmawiać przez telefon w miejscu publicznym, staraj się robić to jak najciszej.

5. Poprawianie. Nieważne, czy robi to szef czy koleżanka- ciągłe zwracanie Ci uwagi, poprawianie i krytykowanie Twoich zachowań potrafi być naprawdę irytujące... W pracy może to bardzo wytrącać z rytmu.

Bez względu na to, jak bardzo irytujący są ludzie, którzy Cię otaczają, musisz pamiętać o tym, że Ty również masz wady! Zanim zwrócisz komuś uwagę, zastanów się, czy żadne z wymienionych zachowań nie opisuje również Ciebie.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 12.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×