Pierwszy pocałunek to źródło bardzo wielu informacji?

Choć niektórzy bagatelizują rangę pierwszego pocałunku, okazuje się, że jest on naprawdę istotny. Czy możemy dowiedzieć się czegoś o partnerze wraz z pierwszym pocałunkiem? Okazuje się, że tak i to całkiem sporo.

pierwszy pocałunek.jpg

Pierwszy pocałunek to źródło bardzo wielu informacji?

Pierwszy pocałunek to dla nie jednej osoby naprawdę magiczna chwila. Niesie ze sobą wiele przeżyć, uczuć, emocji. Ale okazuje się, że zapewnia nam on nie tylko to. Psychologowie twierdzą, że pierwszy pocałunek niesie ze sobą znacznie bardziej ciekawe informacje niż tylko nasze uczucia.

Całowanie jest bardzo mocno zakorzenione w naszej kulturze i to własnie za jego pomocą bardzo często okazujemy sobie sympatię lub głębsze uczucia. Jest to dla nas naturalne, że pocałunek jest wyrazem czułości. Zwłaszcza ten pierwszy pocałunek jest w naszej kulturze uważany za ważny. Czy jednak jest on istotny jedynie dlatego, że jest okazaniem uczucia? 

Zobacz też: RADOŚĆ CAŁOWANIA 

Nie tylko ludzie mają zwyczaj całowania się. Zwierzęta również bardzo często "dają sobie buziaka". Robią to jednak nie dlatego, że czują do siebie pociąg, lub chcą sobie okazać wielką czułość. Mają w tym zupełnie inny cel. My ludzie, zepchnęliśmy często zupełnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wciąż nieświadomie korzystamy z informacji, które dla zwierząt są priorytetem. O czym zatem możemy dowiedzieć się z tego pierwszego pocałunku?

pierwszy pocałunek.jpg

Pierwszy pocałunek uruchamia prawdziwą lawinę odczuć

Okazuje się, że istnieją dowody na to, że poprzez dotyk, zapach i smak oceniamy potencjał partnera na długoterminowy związek. Jak widać pierwszy pocałunek nie jest jedynie po to, by sprawdzić, czy nasz partner nieźle całuje... To jednak nie wszystko!

Naukowcy przypuszczają, że ślina również dostarcza nam bardzo wielu informacji. Dzięki niej dowiadujemy się jaki jest poziom hormonów potencjalnego partnera, jego zdrowie, a także zgodność genetyczna z naszym DNA. Mamy również zaczerpną podstawowe informacje o ogólnym dopasowaniu, które wyciągamy na podstawie tego, czy dobrze nam, gdy się razem całujemy.

Zobacz też: CO MĘŻCZYŹNI SEKRETNIE KOCHAJĄ W SWOICH KOBIETACH? POZNAJ NAJCIEKAWSZE ODPOWIEDZI

Co ciekawe nie wszystkie kultury przewidują pozyskanie tych wszystkich informacji za pomocą pocałunku usta-usta. Eskimosi od tradycyjnych pocałunków wolą wąchać swoje oddechy, lizać się wokół twarzy, czy po prostu ocierać się o siebie na przykład nosami. Dzięki takim zachowaniom również mają możliwość zdobyć te wszystkie informacje, które my przekazujemy sobie w tradycyjnym pocałunku.

 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 28.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×