Po czym poznać, że facet jest typem narcyza?

Zobaczcie, co na ten temat sądzą naukowcy.

facet-narcyz.jpgPoznałaś miłego, sympatycznego faceta, ale masz przeczucie, że jest typem narcyza? Niby to, że facet kocha siebie, jest w sobie zadufany, nie musi wcale znaczyć, że nie pokocha też Ciebie, ale jeśli chcesz się upewnić, czy rzeczywiście przeczucie Cię nie myli, warto skonfrontować to z najnowszymi badaniami naukowymi. 

 Zobacz także: Co kobiety cenią w mężczyznach bardziej od wyglądu?

Naukowcy z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego zbadali, jaki związek istnieje między narcyzmem a skłonnością do rzucania zdjęć z własną podobizną tzw. selfie na stronach społecznościowych. Badania przeprowadzono na grupie 1296 kobiet i mężczyzn. Uczestnicy badania musieli określić, ile zdjęć typu selfie wrzucili na strony typu Facebook czy Twitter. Później te deklaracje były jeszcze szczegółowo weryfikowane. 

Zobacz także: Po jakim czasie związki najczęściej przechodzą kryzys?

Badania wykazały, że o ile u mężczyzn ilość publikowanych selfie w internecie miało związek z narcyzmem, o tyle u kobiet taka zależność zupełnie nie występowała (a publikowały więcej zdjęć!). Osoby narcystyczne chcą być uznawane przez otoczenie, podziwiane, dlatego chętnie pokazują swoje życie innym. W dodatku lubią eksponować swój wygląd, budzić zainteresowanie i właśnie z tego może wynikać to, że tak często publikują swoje zdjęcia w sieci.

Dlatego krótko można napisać, że mężczyznę narcystycznego poznasz po selfie! Do takiego wniosku przynajmniej doszli nasi, polscy naukowcy. Oczywiście, wcale nie musi być to regułą, ale jeśli spotkasz faceta, który robi sobie wiele selfie i wszystkie publikuje - przypomnij sobie ten tekst. Może coś jest na rzeczy? 

Zobacz także: Faceci - "ciacha" z bajek Disneya

Źródło: MilionKobiet.pl, naukawpolsce.pap.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 22.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×