Po jednym drinku jesteśmy najbardziej atrakcyjni? Oto najnowsze badania

Mówi się, że po alkoholu stajemy się znacznie bardziej atrakcyjni. Naukowcy postanowili bliżej zbadać to zjawisko. Zobaczcie co udało im się odkryć!

alkohol a atrakcyjność.jpg

Po jednym drinku jesteśmy najbardziej atrakcyjni? Oto najnowsze badania

Z pewnością nie raz już słyszeliście o tym, że po alkoholu człowiek staje się znacznie bardziej atrakcyjny. Zazwyczaj traktujemy to niezbyt poważnie, raczej w formie zabawnej anegdoty, czy żartu. Naukowcy postanowili jednak nieco bliżej przyjrzeć się temu zjawisku. Co odkryli?

Zobacz też: NA CO MĘŻCZYŹNI ZWRACAJĄ UWAGĘ NA PIERWSZYM SPOTKANIU? 

Badacze poprosili grupę 40 chętnych osób, które pozwoliły sfotografować się trzykrotnie. Pierwsze zdjęcie robione było, gdy badany był zupełnie trzeźwy, drugie w momencie, kiedy osoba wypiła jednego drinka, trzecie zdjęcie zaś zrobiono po wypiciu dwóch napojów alkoholowych. Następnie poproszono zupełnie niezależną grupę osób o wybranie zdjęcia, na którym według nich dana osoba wygląda najatrakcyjniej. Co się okazało?

 

Otóż za najatrakcyjniejsze uznano zdjęcia po wypiciu jednego drinka. Na drugim miejscu znalazły się fotografie zrobione całkowicie na trzeźwo, a za najmniej atrakcyjne uznano zdjęcia po 2 drinkach.

Naukowcy uważają, że dzieje się tak za sprawą tego, że niewielka dawka alkoholu rozszerza nasze naczynia krwionośne, także na twarzy, co nadaje nam bardzo naturalnego i atrakcyjnego rumieńca. Oprócz tego po jednym drinku nasza twarz staje się bardziej rozluźniona i zrelaksowana, co również działa zdecydowanie na korzyść. Niestety, ten magiczny efekt znika wraz z kolejnym drinkiem.

Zobacz też: MĘŻCZYŹNI WOLĄ JEDNAK BRUNETKI? ZOBACZ CO ODKRYLI NAUKOWCY 

Oczywiście wyniki opublikowane w czasopiśmie Alcohol and Alcoholism należy traktować z dużym przymrużeniem oka, gdyż na poziom naszej atrakcyjności dla innej osoby wpływa znacznie więcej czynników niż jedynie ilość wypitych drinków. Jest to jednak ciekawe zjawisko, któremu z pewnością warto się przyjrzeć nieco bliżej, zwłaszcza pod względem naukowym.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 20.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×