Polacy wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia?

Nie od dziś wiadomo, że Polacy lubią romantyczne historie. Czy jednak nasi rodacy wierzą w to, że istnieje miłość od pierwszego wejrzenia?

miłość od pierwszego wejrzenia.jpg

Polacy wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia?

 

Za nami walentynki, czyli czas kiedy miłość, zakochanie i związki są numerem jeden. Są pewne rzeczy, nad którymi dyskusja nie ustaje i chyba nie ustanie nigdy. Jedną z nich jest to, czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia. Co myślą o tym Polacy?

Oczywiście ta teza ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Jednak z najnowszych badań przeprowadzonych dla Newsswek'a wynika, że ta pierwsza grupa jest w Polsce znacznie liczniejsza niż ta druga. Czyżby Polacy byli wielkimi romantykami?

Od dawna wiadomo, że Polacy to naród romantyków, tak więc nic dziwnego, że blisko dwie trzecie Polaków wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia. Naturalnie zdecydowanie częściej są to nastolatki i osoby młode, do 24. roku życia. Starsi najwyraźniej mieli już możliwość zweryfikowania tego mitu. - mówi Marta Rybicka, która pracowała nad sondażem.

 

Z badań wynika bowiem, że na pytanie o to, czy ktoś wierzy w prawdziwą miłość od pierwszego wejrzenia, aż 61 procent ankietowanych odpowiada zdecydowane tak. Zdania w tej sprawie nie ma 12 procent, a pozostałe osoby są raczej sceptycznie nastawione do zakochania się od pierwszych sekund.

Profesor Bogdan Wojciszke, twierdzi, że takie poglądy wynikają z tego, że nasze społeczeństwo żyje w kulturze indywidualistycznej, w której związki opierają się na uczuciach, a małżeństwa są wyborem dwóch osób. W społeczeństwach, w których nadal aranżacja związków jest standardem, czyli między innymi w Chinach, czy Indiach, wiara w miłość od pierwszego wejrzenia jest zdecydowanie mniejsza.

A wy wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia?

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 16.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×