Pożądany zawód partnera

Policjant, strażak, a może kucharz? Jakie są najbardziej pożądane zawody partnerów? Zapoznajcie się z informacjami, które dla Was przygotowałyśmy!

Pożądany zawód partnera

Pożądany zawód partnera


Po dziś dzień króluje powiedzenie "Za mundurem panny sznurem". Czy aby na pewno? Czym się kierujemy podczas wyboru partnera i czy jest to zawód? Okazuje się, że wiele kobiet przyznaje się do tego, iż liczy się dla niej zawód przyszłego partnera.

Zatem czy od razu należy kobiecie przypiąć plakietkę materialistki? Przecież chcemy być z tym mężczyzną do końca życia, mieć z nim dzieci itd. Nie należy się bać stwierdzenia, że nie chciałybyśmy żyć w biedzie. Powstają coraz to nowsze rankingi badające najbardziej pożądane zawody przy wyborze partnera.

W przedstawianych zestawieniach mamy jednak niezmienne kanony, czyli  na szczycie znajdują się menadżerowie, przedsiębiorcy, którzy potrafią zorganizować swój czas, być odpowiedzialnymi. Kolejnym pożądanym zawodem partnera jest lekarz, stomatolog, co daje się wyjaśnić poprzez chęć poczucia bezpieczeństwa, czy szacunek społeczeństwa do tego zawodu.

Następni w kolejności najbardziej interesujący wydają się kobietom prawnicy, sędziowie, którzy kojarzą się z elegancją, wysoką kulturą osobistą, a zarazem dużą odpowiedzialnością.

Podobnie rzecz się ma z przedstawicielami służb mundurowych, czyli policjantów, strażaków, żołnierzy, którzy kojarzą nam się z odwagą, męskością, przez co uwidacznia się nasza naturalna potrzeba poczucia bezpieczeństwa.

Dopiero na dalszym planie znajdziemy np. kucharza, czy naukowca, który wydaje się nudny. W każdym rankingu najsłabiej wypadają bibliotekarze, kierowcy samochodów, rolnicy, czy przedstawiciele innych zawodów fizycznych.

Nie zapominajmy jednak, że przy wyborze partnera liczy się charakter i to "COŚ" !


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 07.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×