Poznaj 5 potwierdzonych naukowo wskazówek na udany związek

Każdy z nas chce żyć w szczęśliwym związku. Oto kilka wskazówek, które pomogą wam stworzyć taką relację, co więcej, ich skuteczność potwierdzają badania!

szczęsliwy związek2.jpg

Poznaj 5 udowodnionych naukowo wskazówek na udany związek

Szczęśliwy związek to zazwyczaj jedno z naszych największych marzeń. Postanowiono się zatem przyjrzeć bliżej temu, co zapewnia udaną relację z partnerem i wyciągnąć wnioski, które mogą się przydać innym.

Economic and Social Research Council przeprowadziło jedno z największych na świecie badań dotyczących relacji. Przez dwa lata zbadano i przeanalizowano ponad 5000 osób w bardzo różnym wieku, stanie cywilnym i różnej orientacji seksualnej. Po zebraniu wszystkich potrzebnych danych udało się wytypować kilka najważniejszych rad, które sprawiają, że można się cieszyć udanym i szczęśliwym związkiem. Oto one!

 

1. Mów komplementy

Każdy chce się czuć doceniony. Chcemy wiedzieć, że dla najbliższej osoby jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju. Szczęśliwe pary dzieliły się ze sobą komplementami, które pomagały im także zyskać większą pewność siebie, a co za tym idzie, jeszcze bardziej pokochać drugą osobę.

Zobacz też: JAKIE RZECZY SĄ BARDZIEJ INTYMNE NIŻ SEKS? OTO KILKA Z NICH 

2. Doświadczenie

W przeprowadzonych badaniach wyszło, że parom, które miały już za sobą długotrwały związek, łatwiej było stworzyć szczęśliwą relację. Nie ma się co dziwić, większość z nas uczy się na błędach i potrafi wyciągać wnioski i unikać tych samych potknięć.

szczęśliwy związek.jpg

Udany i szczęśliwy związek to suma małych, ale znaczących gestów

3. Pamiętaj o słowie "dziękuję"

To może wydawać się bardzo błahe, ale pamiętanie o tym, by podziękować nawet za drobne rzeczy może okazać się kluczem do sukcesu. To nie tylko zwykła grzeczność, ale także docenienie wysiłku drugiego człowieka, zauważenie tego, że jest chętny do pomocy. Takie małe gesty mogą znacznie wzmocnić i zacementować związek.

Zobacz też: ZASTANAWIASZ SIĘ CZY JESTEŚ W SZCZĘŚLIWYM I ZDROWYM ZWIĄZKU? SPRAWDŹ

4. Czuły dotyk

Nie tylko słowa, ale także dotyk może być ogromnym wsparciem dla drugiej osoby. Nie chodzi o to, by czule się dotykać tylko wtedy, gdy zaczynamy grę wstępną i liczymy na coś więcej. Czułe gesty takie jak poklepanie po plecach, trzymanie się za ręce, czy przytulenie ukochanej osoby tak zwyczajnie, bez powodu, naprawdę zbliża i pozwala utrzymać relację w dobrych stosunkach.

5. Flirt

By związek był udany i szczęśliwy powinno między wami iskrzyć, nie tylko na początku. Bardzo często po jakimś czasie zapominamy o tym, że partner, czy partnerka to osoba, o którą nie wystarczy się postarać raz, a należy to robić stale. Nawet po długich latach wspólnego życia należy dbać o tę iskrę pożądania, która przyciągnęła was ku sobie na samym początku. 

Zobacz też:CZY MOŻNA BYĆ ZAKOCHANYM W DRUGIEJ OSOBIE PRZEZ CAŁE ŻYCIE? 

Rady te może i nie są odkrywcze, ani bardzo nietypowe, ale z pewnością skuteczne. To właśnie takie małe gesty wykonywane regularnie sprawiają, że szanse na szczęśliwy i udany związek są znacznie wyże niż wtedy, gdy o tym wszystkim zapominamy.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 27.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×