Poznaj 6 dowodów na to, że warto trzymać partnera za rękę

Chyba wszyscy lubimy trzymać za rękę naszego partnera. Okazuje się, że ma to swoje mocne podstawy. Jesteście ciekawi dlaczego warto trzymać się za ręce? Zobaczcie.

trzymanie za ręce.jpg

Poznaj 6 dowodów na to, że warto trzymać partnera za rękę

Trzymanie się za ręce jest nie tylko urocze i romantyczne. Okazuje się, że także bardzo pozytywnie wpływa na nasz organizm, samopoczucie i psychikę. Co więcej, nie są to jedynie domniemania, czy wymysły, a naukowe fakty! Dlaczego powinniśmy trzymać się za ręce jak najczęściej? Zobaczcie sami.

Daje uczucie komfortu

Nie ma co ukrywać, każdy z nas lubi czuć się komfortowo, dzięki temu może się odprężyć i zrelaksować. Na University of Virginia oraz University of Wisconsin przeprowadzono badania, które miały pokazać jaki wpływ ma dotyk, odczuwanie sytuacji stresowych. Okazało się, że trzymanie kogoś za rękę sprawia, że nasz mózg lepiej radzi sobie z przeżywaniem trudnych sytuacji.

 

To wpisane w naszą naturę

Trzymanie się za ręce nie jest nowoczesnym ludzkim wynalazkiem. To czynność wpisana w naturę. Nie tylko ludzie wyrażają swoje wsparcie czy uczucia trzymając się za dłonie, robią to także pingwiny, wydry morskie, słonie, choć te używają do tego trąb, i wiele, wiele innych gatunków.

Zobacz tez: PIERWSZY POCAŁUNEK TO ŹRÓDŁO BARDZO WIELU INFORMACJI? 

Daje realne poczucie więzi

Można być w pomieszczeniu pełnym ludzi, nawet bardzo nam bliskich, jednak nie da to takiego bliskiego odczucia połączenia i więzi jak złapanie się za dłonie. Ten gest pozwala fizycznie odczuć, że ktoś koło nas jest i nie odejdzie póki nasze ręce są złączone, to daje duże uczucie bliskości. To daje bardzo duże poczucie komfortu, o którym była mowa już wcześniej.

trzymanie za ręce.jpg

Trzymanie partnera za rękę to mały, ale bardzo znaczący gest

Sprawia, że jest nam... cieplej

To bardzo ważna wiadomość, zwłaszcza dla zmarzluchów. Nie potrzebne są rękawiczki, wystarczy wspólne trzymanie się za ręce, które sprawia, że odczuwamy ciepło drugiej osoby i automatycznie nam również staje się cieplej. Czy jest bardziej urocza forma rozgrzania się niż złapanie partnera za rękę i przytulenie się do niego?

Może zmniejszać ból

Nie bez powodu, gdy ktoś cierpi, coś go boli, chwyta się go za rękę. Otóż badania pokazują, że trzymanie kogoś za dłoń może zmniejszać ból. Naukowcy z Johns Hopkins University potwierdzili, że delikatny nacisk na mięsień kciuka może realnie zmniejszać ból głowy, czy zęba. 

To jest po prostu sexi

Trzymanie się za ręce, odczuwanie dotyku partnera, jego ciepła i pulsującego ciśnienia jest po prostu bardzo seksowne. Choć gest taki wydaje się mały, to może naprawdę bardzo zbliżyć. Poczucie więzi i bezpieczeństwa jest bardzo ważne zwłaszcza dla kobiet. To sprawia, że czują się dobrze, odstresowane i pewne swojego partnera.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 02.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×