Poznaj 6 prostych i skutecznych sposobów na zmniejszenie stresu

Każdy z nas doświadcza stresujących sytuacji. Ważne jest, by umieć sobie z nimi poradzić i znaleźć sposób na to, by trochę się wyluzować i odstresować. Mamy dla was kilka prostych, ale skutecznych propozycji.

jak zmniejszyć stres.jpg

Poznaj 6 prostych i skutecznych sposobów na zmniejszenie stresu

 

W dzisiejszym świecie chyba nie da się uniknąć stresowych sytuacji. Choćbyśmy próbowali zredukować je do minimum, to nigdy nie uda nam się wykluczyć ich zupełnie. Co więc z tym fantem zrobić?

Najlepiej opracować swój własny system walki ze stresem. Każdy z nas powinien odnaleźć rzecz, która pozwala mu na chwilę zapomnieć o tym, co najbardziej go denerwuje i zapewnić chwilę relaksu i odpoczynku. To nie musi być coś bardzo wyszukanego, bo okazuje się, że to właśnie najprostsze rzeczy są najlepsze, także w walce ze stresem.

Mamy dla was kilka propozycji, bardzo prostych, a przy tym bardzo skutecznych. Pomogą wam one choć na chwilę rozluźnić się i zmniejszyć codzienny stres.

Zobacz też: POKONAJ STRES 

Prowadzenie dzienniczka

Wyrażanie uczuć, a nie gromadzenie ich w sobie może się okazać świetnym sposobem na zredukowanie codziennego stresu. Nie od dziś wiadomo, że kiedy "wykrzyczymy" zgromadzone w nas emocje, od razu się rozluźniamy i jest nam lepiej. Może to jest właśnie to czego potrzebujesz? Czas zakupić mały notesik, długopis i spróbować swoich sił w pisaniu pamiętnika.

 

Spacer

Codzienna przechadzka to nie tylko świetny prezent dla naszej kondycji, ale także bardzo dobry sposób na to, by odpocząć od zgiełku jaki panuje w domu i pracy. Przejdź się, uspokój swoje emocje i postaraj się przez chwilę nie myśleć o niczym. Tak, to z pewnością nie będzie proste, gdy w głowie kłębi się mnóstwo myśli i zadań, ale zobaczysz, że po takim spacerze Twoja praca będzie znacznie bardziej wydajna, a Ty poczujesz się o niebo lepiej. To takie proste, a tak mało z nas potrafi z tego skorzystać. Czas to zmienić!

Zobacz też: STRES – ZMORA WSPÓŁCZESNOŚCI 

Telefon do przyjaciela

W dzisiejszych czasach wszyscy są strasznie zabiegani. W tym całym zgiełku dobrze jest od czasu do czasu usłyszeć głos bliskiej nam osoby, która życzy nam dobrze. To znacznie redukuje poziom naszego stresu. Kiedy więc chcesz się odrobinę oderwać sięgnij po telefon i wykręć numer do przyjaciela. Nawet kilka minut rozmowy może przynieść dużą ulgę i zdecydowanie poprawić humor.

jak zmniejszyć stres.jpg

Zadbaj o to, by zredukować codzienny stres

 

Zaplanuj coś miłego

Kiedy wiesz, że czeka Cię bardzo stresujący dzień, zaplanuj na jego koniec coś miłego, co będzie nagrodą za to, że się nie poddasz przez cały dzień. Kiedy wiemy, że czeka nas coś miłego znacznie łatwiej jest nam przetrwać nawet bardzo ciężkie momenty. Myśl o tym, że pod koniec dnia czeka na Ciebie nagroda nie tylko doda Ci motywacji, ale pozwoli oderwać się w trudniejszych momentach od aktualnie stresującej sytuacji i uspokoić się.

Zobacz też: PALENIE NAPRAWDĘ JEST DOBRE NA STRES? 

Poćwicz

Kiedy przychodzimy "nabuzowani" z pracy do domu i rozpiera nas energia wytworzona przez stres, najlepiej wziąć skakankę i poskakać, uderzyć parę razy w worek treningowy lub zrobić kilka pompek i przysiadów. Wysiłek fizyczny naprawdę znacznie redukuje stres i pozwala rozładować negatywne emocje, które gromadzą się w nas przez cały dzień.

Przygotuj sobie gorącą kąpiel

To żadne odkrycie, a jednak zdecydowanie zbyt rzadko korzystamy z tego sposobu na redukcję stresu. Podczas takiego relaksu odpoczywa nie tylko nasze ciało, ale także nasz umysł, co pozwala zmniejszyć niedobre skutki codziennego zdenerwowania. Jeśli do relaksującej kąpieli dolejesz kilka kropli ulubionego olejku, to skuteczny relaks i odpoczynek masz gwarantowany. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 21.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×