Poznaj 7 osób, które już dawno powinny się poddać, ale wciąż walczą i… zwyciężają! cz. 2.

Przedstawiamy drugą część niesamowitych historii tych inspirujących osób!

zwycizcymain.jpg

Pierwszą część artykułu znajdziesz TUTAJ.  

Aaron Ralston

Aaron to pochodzący ze Stanów Zjednoczonych wspinacz, który zasłynął z brawurowej akcji, którą uratował sobie życie po wypadku podczas wspinania. 

W 2003 roku w czasie wspinaczki, ogromny głaz przygniótł mu prawe przedramię do ściany kanionu. W takim stanie mężczyzna spędził 5 dni, korzystając z zapasu wody, oraz, gdy jej zabrakło, pijąc własny mocz.

Bez widoków na ratunek (nikt nie wiedział o jego samotnej wyprawie), postanowił amputować sobie i tak martwą już rękę scyzorykiem i wydobyć się spod głazu. Następnie musiał pokonać dystans 13 km do swojego samochodu. 

Ralstonowi udało się uratować własne życie. O jego historii nakręcono również film pt. "127 godzin", w którym w rolę dzielnego wspinacza wcielił się James Franco

Dziś Ralston daje świadectwo innym, pokazując, że najważniejsza jest wola walki, a wtedy można przeżyć naprawdę wszystko. 

Aaron Ralson obecnie 


Gianna Jessen

Gianna urodziła się w ósmym miesiącu ciąży w wyniku nieudanej aborcji w jednej z klinik Planned Parenthood w Stanach Zjednoczonych.

Do dziś nikt nie potrafi wyjaśnić jak to się stało, że Gianna przeżyła zabieg wykonany metodą wstrzyknięcia roztworu soli do worka owodniowego, który ma doprowadzać do nieuchronnej śmierci dziecka. Kolejnym cudem był fakt, że pracujący w szpitalu ludzie postanowili pomóc dziecku z nieudanej aborcji.

Z powodu niedotlenienia podczas aborcji, cierpiała na porażenie mózgowe oraz inne problemy zdrowotne, jednak udało jej się je pokonać. 

Jako dziecko została przygarnięta przez rodziców adopcyjnych, którzy zajęli się jej zdrowiem i wychowaniem. Dziś Gianna jest popularną mówczynią motywacyjną, działaczką ruchu pro-life i osobą publiczną, która broni praw człowieka. 

gianna jessen.jpg

Gianna Jessen obecnie


Aimee Mullins

Aimee to amerykańska sportsmenka, która osiąga wspaniałe wyniki sportowe pomimo, że... nie ma nóg. Obie kończyny dolne zostały amputowane, gdy miała zaledwie jeden rok z powodu choroby nazywanej hemimelią. 

Aimee jest także modelką i mówczynią motywacyjną. Prezentuje się na wybiegach znanych projektantów oraz stale inspiruje innych do działania pomimo swoich niedoskonałości czy ułomności. 

Mullins jest także szczęśliwą żoną brytyjskiego aktora Ruperta Frienda, znanego polskiej publiczności głównie z jego roli w ekranizacji "Dumy i uprzedzenia" Jane Austen z 2005 roku z główną rolą Keiry Knighteley, z którą zresztą aktor związał się na planie filmu, jednak para rozstała się po pięciu latach.  


Aimee z mężem podczas rozdania nagród Emmy 2016 


Paola Antonini

Paola to piekna dziewczyna, która od zawsze marzyła, by zostać modelką. Jej kariera wyglądała obiecująco, gdy nagle, w wieku 19 lat, w Paolę wjechał pijany kierowca. 

W wyniku wypadku ucierpiała jej noga, którą lekarze niemal w całości musieli amputować. Dziewczyna przysięgła jednak sobie, ze się nie podda i będzie dalej realizować swoje plany życiowe. 

Na dodatek, po wypadku zaczęła się też udzielać charytatywnie. Dziś jest szczęśliwą, piękną, młodą kobietą, która spełnia swoje marzenia o modelingu i inspiruje innych, pokazując, że własne słabości i ograniczenia nie muszą stać na przeszkodzie do szczęścia! Paola Antonini obecnie  zdjęcia: iStock, Youtube, Instagram Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Piątek 30.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×