Poznaj 7 osób, które już dawno powinny się poddać, ale wciąż walczą i… zwyciężają! Cz. 1.

Masz czasem chwile załamania? Poznaj historie osób, które pomimo naprawdę ogromnych problemów i przeciwności losu, codziennie wygrywają z życiem!

wygranamain.jpg

Czasem może nam się wydawać, że z powodu niesionego przez życie ciężaru, nie mamy już siły, by iść dalej. Nasze problemy, porażki, niespełnione ambicje lub marzenia wydają się przytłaczać nas bez reszty. Jeśli czasem dopada Cię takie postrzeganie świata, poznaj niesamowite historie tych 7 osób, które, po tym co je spotkało, według wielu opinii raczej nie powinny już się podnieść, ale zrobiły to, zaczęły walczyć i wciąż wygrywają potyczki z życiem!Nick Vujicic

Nick znany jest na świecie jako mówca motywacyjny oraz kaznodzieja. Podążają za nim tłumy, na całym świecie organizowane są spotkania z nim, podczas których zapełniane są całe stadiony. I zupełnie nie przeszkadza temu fakt, że Nick nie ma kończyn. Mężczyzna urodził się bowiem z zespołem tetra-amelia, przez który nie ma ani rąk, ani nóg.

Jak sam wielokrotnie przyznawał, początki jego życia nie były łatwe. Nie rozumiał, dlaczego jest inny niż jego rówieśnicy, miał depresję i próbował popełnić samobójstwo, mając zaledwie... 10 lat. 

Jednak po tym incydencie postanowił zawalczyć o siebie i... dawać przykład innym. Dziś Nick jest nie tylko spełniony zawodowo, ale również prywatnie. Ma piękną żonę i został ojcem. Jego profil na Facebooku śledzi prawie 9 milionów osób. 


Nick Vujicic z żoną i synem Waris Dirie 

Waris jest dziś znaną na całym świecie modelką i pisarką. Jednak początek jej życia nie był piękny. Kobieta pochodzi z muzułmańskiej rodziny, z plemienia Nomadów. W wieku 3 lat została poddana przymusowemu, rytualnemu obrzezaniu, przez które o mało nie umarła. Takiego szczęścia nie zaznały jednak jej dwie kuzynki i siostra, które umarły podczas obrzędu.

Gdy rodzice chcieli wydać ją za mąż za sześćdziesięciolatka, a Waris była wtedy młodą dziewczyną, uciekła z domu i trafiła do domu swojego wuja w Londynie, gdzie pracowała jako służąca. To właśnie w Wielkiej Brytanii odkrył ja fotograf mody i zaproponował karierę w modelingu.

Waris wzięła udział w wielu sesjach i kampaniach najbardziej znanych na świecie domów mody. Modelka opowiedziała też swoją historię w mediach i zaczęła udzielać się jako ambasadorka praw kobiet. Napisała książkę na temat tego, jak źle są wciąż traktowane kobiety na świecie i została ambasadorką ONZ. 

Waris dziś, pomimo okaleczenia jej narządów płciowych w dzieciństwie, jest szczęśliwą mamą i żoną i inspiruje kobiety na całym świecie.    


Waris Dirie obecnie 


Lizzie Welasquez

Lizzie cierpi na rzadką i nierozwikłaną jeszcze przez lekarzy chorobę. Jej organizm w zastraszająco szybkim tempie spala kalorie, przez co kobieta musi jeść co 15 minut, a i tak jest niespotykanie szczupła i ma zmienione rysy twarzy. Z tego powodu Lizzie od dziecka była też wytykana palcami i wyśmiewana przez rówieśników. Postanowiła jednak się nie poddawać i wybrała... bycie szczęśliwą.

Dziś Lizzie jest znaną blogerką, która głośno mówi o swoich przeżyciach i motywuje do działania innych. Wielu ludzi dzięki niej zrozumiało, co oznacza naprawdę cieszyć się życiem. 

Lizzie Velasquez 

Drugą część artykułu i kolejną dawkę inspirujących historii znajdziesz TUTAJ.  

 zdjęcia: Instagram, iStock 


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Piątek 30.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×