Poznaj kilka faktów na temat złamanego serca

Niektórzy potrafią leczyć się ze złamanego serca przez bardzo długi czas... naukowcy postanowili sprawdzić ile tak naprawdę leczy się złamane serce.

Poznaj kilka faktów na temat złamanego serca

Poznaj kilka faktów na temat złamanego serca

Każdy z nas z pewnością napotkał na swojej drodze problem złamanego serca. Jeśli nie dotyczy on bezpośrednio nas to z pewnością musieliśmy nie raz pocieszać jakąś bliską nam osobę, która własnie zakończyła swój związek. Czy to "złamane serce" to faktycznie taki duży problem?

Naukowcy z Journal of Positive Psychology odkryli, że po upływie 11 tygodni po rozpadzie związku, aż 71 procent uczestników badań, które przeprowadzili, potrafiło popatrzeć na swój były związek w pozytywnym świetle. Potrafili zgodzić się świadomie i szczerze z taki stwierdzeniami jak "nauczyłem się wiele o sobie", czy "to dodało mi siły".

 

Co ciekawe, niektórzy z nich nadal mają w sobie wiele negatywnych emocji w stosunku do swojego byłego partnera i niekoniecznie życzą mu dobrze, ale zaczynają dostrzegać, ze ich życie wcale się nie skończyło i jeszcze dużo przed nimi. I to niezależnie od tego czy badana osoba była tą, która rzuca, czy też tą, która została porzucona. Dlaczego tak ciężko oderwać się od swojego ex partnera?

Zobacz też: 10 NIEZWYKŁYCH NAUKOWYCH FAKTÓW O MIŁOŚCI 

Otóż okazuje się, że badania przeprowadzone przez Stony Brook University pokazują, iż ciężko jest rozstać się z partnerem lub partnerką, gdyż nasz mózg po pewnym czasie staje się uzależniony od miłości i drugiej osoby. Traktuje relację jak zwyczajne uzależnienie, dlatego tak ciężko jest odrzucić myślenie o drugiej osobie, a pogodzenie się z tym, że nie ma jej obok jest rzeczywiście bolesne.

To jednak nie jedyny związek naszego organizmu z miłością. Otóż ból po rozstaniu jest prawdziwy i realny. Według badań neurologów odrzucenie, nawet przez nieznajomą osobę, aktywuje bardzo podobne obszary mózgu jak wtedy, gdy doświadczamy fizycznego bólu. Dlatego kiedy przeżywaniu rozpadu związku towarzyszą temu prawdziwe fizyczne dolegliwości. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 10.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar

Zobacz również

×