Poznajcie zdrowotny wpływ... miłości!

Idziecie w zaparte i twierdzicie, że miłość nie jest dla was? Może was przekona jej doskonałe działanie na nasz organizm. Sprawdźcie.

Poznajcie zdrowotny wpływ... miłości!

Nie ma co ukrywać, że kiedy jesteśmy zakochani, wprost promieniejemy. Nie dzieje się tak przez przypadek. Miłość naprawdę pozytywnie działa na nasze ciało.

Przytulanie przedłuża życie - osoby w związkach, które rozmawiają o tym, co ich łączy, wspólnie oglądają romantyczne filmy, i przede wszystkim przytulają się przez co najmniej 20 sekund dziennie, mają niższe ciśnienie krwi.

Przytulanie działa przeciwbólowo - kiedy się całujemy i przytulamy, w naszym ciele uwalnia się oksytocyna, która pomaga w walce z bólem.

Zobaczcie także: Filmowe pocałunki w wykonaniu 4 par

Całowanie działa uspokajająco - dzieje się tak, ponieważ obniża się poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu.

Serce równo bije - kiedy partnerzy patrzą sobie w oczy, ich bicie serca synchronizuje się.

Widok ukochanego nawet na zdjęciu, łagodzi ból - jeżeli przed wami ciężki czas, czegoś się obawiacie, albo coś was boli, a ukochanego nie ma obok, spróbujcie spojrzeć na jego zdjęcie - powinno pomóc.

Miłość od pierwszego wejrzenia istnieje - okazuje, że wystarczy już 1/5 sekundy aby się zakochać. Co ważne, faceci zakochują się jeszcze szybciej!

Zobaczcie także: Czy istnieje nałogowa potrzeba zakochiwania się?

Miłość od... zobaczenia zdjęcia - coraz częściej poznajemy swoich partnerów dzięki portalom randkowym. Okazuje się, aż 23 procent takich osób zakochało się po zobaczeniu zdjęcia. 

Miłość wpływa na racjonalne działanie - kiedy w naszym organizmie jest za mało serotoniny, łatwo o nieobliczalne zachowania. Zakochanie podwyższa jej poziom, dzięki czemu nie zwariujemy.

Zobaczcie także: 5 znaków, że jesteś niepoprawną romantyczką

Co na to grono zagorzałych singli?

Zobaczcie także:Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 18.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×