Problem trzęsących się nóg

Kiedy się denerwuję trzęsą mi się nogi. Nie jest to paraliżujący strach a jednak nie mogę opanować drżenia kończyn, co robić?

Problem trzęsących się nóg

Problem trzęsących się nógDrżenie mięśni jest częstą reakcją na stres. Istnienie parę sposobów na opanowanie drżenia kończyn:

nie zwracanie uwagi – drżenie, tak jak innego rodzaju fizjologiczne reakcje na stres (pocenie się, czerwienienie) nasila się wraz z nasileniem stresu. Paradoksalnie więc, niepokój, że pojawi się drżenie nóg lub, że inni zauważą drżenie, podwyższa poziom stresu, co z kolei sprawia, że rzeczywiście drżenie pojawia się lub nasila się. Podsumowując: strach o pojawienie się reakcji z ciała, wywołuje ją lub w znacznym stopniu nasila. Nie przykładanie znaczenia do pojawienia się fizjologicznej reakcji na stres (w tym przypadku drżenia kończyn), pozwala na ograniczenie tej reakcji;

zmiana podejścia do sytuacji – jeśli stres w danej sytuacji będzie mniejszy, reakcja z ciała także będzie odpowiednio mniejsza. Stres można zmniejszyć choćby przez zmianę myślenia o danej sytuacji. Nie każdy problem przecież to koniec świata, nie każda błędna decyzja rujnuje nam karierę i nie każda kłótnia przekreśla znajomość z ważnymi dla nas ludźmi.

Dlaczego kobiety i mężczyźni zdradzają?

relaksacja – istnieją różne sposoby na zmniejszenie poziomu stresu. Jednym z nich jest relaksacja. Podczas treningu relaksacyjnego można nauczyć się w jaki sposób w ciągu paru chwil uspokoić się i zapanować nad stresem. Myślę, że techniką relaksacyjną dającą najlepsze rezultaty był by dla Pani trening napinania i rozluźnienia mięśni (trening Schultza). Dzięki tej technice uda się Pani uspokoić się i w szybki sposób zapanować swoi ciałem.

Kliknij i dowiedz się, w jaki sposób skutecznie uwolnić się od zazdrości!

skorzystanie z pomocy psychologa – jeśli powyższe rady nie okażą się dostosowane do Pani potrzeb, namawiam na skorzystanie z pomocy psychologa. Specjalista podpowie Pani co mogłaby Pani zrobić dla siebie, by zmniejszyć poziom napięcia i zapanować nad swoim ciałem.


Kliknij i przeczytaj o ulubionych pozycjach!

Marta Kołacka
Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Kołacka

seksuolog, psychologDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 04.03.2013 (aktualizacja: 2013-03-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×