Przystojni mężczyźni mają większą skłonność do bycia egoistami?

Przystojni mężczyźni mają większą skłonność do bycia samolubnymi?

przystojny mężczyzna.jpg

Przystojni mężczyźni mają większą skłonność do bycia  egoistami?

 

W naszym społeczeństwie panuje stereotyp, że osoby dobrze wyglądające znacznie częściej mają skłonność do próżności i egoistycznych zachowań. Oczywiście takie opinie mogą być czasem bardzo krzywdzące. Wszystko zależy bowiem od charakteru i wychowania konkretnej osoby. Nowe badania pokazują jednak dość ciekawą tendencję...

Badacze z Brunel University w Londynie postanowili zbadać, czy istnieje zależność między skłonnością do egoistycznego zachowania, a poziomem atrakcyjności. Wyniki pokazały pewną zależność, która niestety nie działa na korzyść przystojnych panów.

W eksperymencie wzięło udział 125 kobiet oraz mężczyzn. Atrakcyjność wszystkich uczestników była mierzona specjalnymi skanerami 3D, które mierzyły tradycyjne elementy atrakcyjności, takie jak szczupłość, stosunek klatki piersiowe do talii u mężczyzn oraz stosunek talia-biodra w przypadku kobiet. Za pomocą tego badania określano zatem, czy dana osoba jest bardziej, czy tez mniej atrakcyjna.

 

Następnym etapem było zbadanie poziomu egoizmu jakim wykazywał się każdy uczestnik poprzez wypełnienie specjalnie przygotowanego kwestionariusza. Oprócz tego, każdy z uczestników wziął udział w eksperymencie społecznym i miał za zadanie rozdać innym ludziom pewną otrzymaną kwotę pieniędzy, który miał pokazać jakim poziomem egalitarności wykazuje się każda osoba.

Zobacz też: 7 ZNAKÓW NA TO, ŻE SPOTYKASZ SIĘ Z MĘŻCZYZNĄ, A NIE CHŁOPCEM 

- Wyniki sugerują, że lepiej wyglądający mężczyźni mogą być bardziej skłonni do bycia egoistami i mniej egalitarnymi osobami - twierdzi dr Michael Price, główny koordynator przeprowadzanych badań.

Doktor Michael Price zaznacza jednak, że do wyników badań należy podejść bardzo ostrożnie i z dystansem. Zależności te są bowiem bardzo płynne i zbyt pochopna ocena może się okazać bardzo krzywdząca, gdyż z pewnością jest bardzo wiele osób, które będąc atrakcyjne są także uczynne i altruistyczne.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 13.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×