4 pytania, które codziennie powinna sobie zadawać mądra kobieta

Jeśli nie możesz sobie na nie odpowiedzieć, warto powstrzymać się od podejmowania ważnych decyzji.

iStock-606210836 (1).jpg

Zapomnij o horoskopach, wróżkach i upijaniu się winem z przyjaciółkami. Prawdziwe odpowiedzi na najtrudniejsze życiowe pytania są łatwiejsze, niż myślisz. W rzeczywistości drzemią w Twoim sercu. Szukasz odpowiedzi na temat swojego życia, miłości, pracy, podjęcia wielkiego kroku? Odpowiedz sobie na pięć prostych pytań.

Kim jestem?

Nie, nie ma sensu zapisywać się na kurs filozofii, ale przyznaj, kiedy ostatnio zastanawiałaś się, kim naprawdę jesteś? Tu i teraz? Nie osobą, którą byłaś, myślisz, że jesteś lub ktoś Ci powiedział, że jesteś. Jeśli od tej pory minęło sporo czasu, to najlepszy moment na podjęcie tego tematu z samą sobą. Istnieje mnóstwo sposobów, aby zrozumieć i poznać siebie lepiej. Jednym z nich jest zapisywanie myśli, emocji i uczuć w dzienniku. Dzięki niemu będziesz mogła czytać siebie, jak otwartą książkę i dążyć do tego, aby z dnia na dzień się doskonalić. Co więcej, im lepiej poznasz siebie i zrozumiesz, co reprezentujesz tym łatwiej będzie Ci zrozumieć, jak chronić siebie i podjąć decyzję z kim się spotykać.

Czy moje działania odwzorowują to, kim jestem?

Ghandi powiedział kiedyś, że szczęście występuje wtedy, kiedy to co myślisz, to co robisz, jest w harmonii. Proste sentymenty mogą rozpalić płomień skomplikowanych uczuć, w ludziach, którzy nie mają poczucia spokoju i synergii w swoim życiu. W rzeczywistości wielu ludzi podejmuje ruchy podyktowane przyzwyczajeniami, a nie świadomością. Być może dlatego wiele osób potwierdza poczucie pustki w relacjach, pracy, przyjaźni i rodzinie.

Czego naprawdę pragnę?

Wciąż stosujesz przeróżne diety i jesteś nieszczęśliwa? Wszystkie Twoje życiowe ruchy są podyktowane pragnieniami, których nie rozumiesz? Powinnaś porozmawiać ze sobą szczerze i uświadomić sobie, że celem diety nie jest wyłącznie przeobrażenie się Heidi Klum. Takie kroki powinnaś podejmować wyłącznie ze względu na chęć pracy nad zdrowiem, a dopiero później wyglądem. Musisz wiedzieć, że życie w zgodzie z własnym umysłem i organizmem zapewnia poczucie szczęścia, którego ot tak,  nie przyniesie wygląd top modelki.

Jaki to ma sens?

Czy Ty również jesteś królową wszelkich dramatów i mistrzynią robienia z igły wideł? Na każdym kroku przejmujesz się dosłownie wszystkim? W takim razie, jeśli wiesz czym są nieprzespane noce i ataki paniki, powinnaś zakwestionować własne reakcje, zmuszając się do wymyślenia logicznego i produktywnego radzenia sobie ze stresem. Pamiętaj, że dzielenie się informacjami jest kluczowym elementem dobrze funkcjonującego związku. Nie pozwól także, aby Twój umysł brał udział w chaotycznych, niebezpiecznych sytuacjach, które mają negatywny wpływ nie tylko na Ciebie, ale także na Twoje otoczenie.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 24.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
naprawdę mam sobie te pytania zadawać CODZIENNIE?
Dodano: 2017-02-24 18:54:37 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×