4 typy osób, których lepiej unikać

W Twoim otoczeniu jest bardzo dużo osób, od których otrzymujesz jedynie ból... Zobacz, z których relacji lepiej zrezygnować!

toksycznii.jpg

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jak zachowanie otaczających Cię ludzi wpływa na Twoje samopoczucie? Być może nie zwracasz uwagi na druzgocące uczucia, jakie wywołują w Tobie zachowania innych. Oto 4 typy osobowości, których lepiej unikać...

GADUŁY

Oczywiście nie ma nic złego w słuchaniu ciągłych zwierzeń przyjaciółki, jednak zastanów się, czy Wasza relacja nie jest jednostronna. Czy na pewno jesteś tylko typem "słuchacza"? Możliwe, że nawet nie masz okazji opowiedzieć o swoich problemach, ponieważ nie zostajesz dopuszczona do głosu. Nie możesz poświęcać całej swojej uwagi drugiej osobie, nie dostając nic w zamian. Prędzej czy później poczujesz się wykorzystywana.

OFIARY

To ludzie, którzy przywykli do unikania odpowiedzialności za swoje czyny. W każdej sytuacji przyjmują rolę ofiary, szukając w ten sposób wytłumaczenia swoich błędów. Zazwyczaj wszystko, co ich spotyka, to złośliwy zbieg okoliczności. Nigdy nie widzą swoich przewinień. W takiej relacji, bez względu na to, jak się zachowasz, zawsze będziesz obwiniana. 

Manipulanci

Zastanów się, którzy przyjaciele są przy Tobie bez względu na wszystko? Być może masz też takich, którzy pojawiają się w pobliżu tylko wtedy, kiedy dzieje Ci się krzywda? Gdzie są, kiedy jesteś naprawdę szczęśliwa? To nieprawda, że przyjaciół poznaje się w biedzie- Ci, którzy towarzyszą Ci JEDYNIE w trudnych momentach, prawdopodobnie chcą wykorzystać Twoją chwilową słabość. 

Krytykanci

Twoja koleżanka z pracy cały czas krytykuje Twoje decyzje? Być może zauważyłaś, że któryś z Twoich znajomych poświęca na analizowanie Twoich "błędów" cały swój wolny czas? Warto umieć odróżnić konstruktywną krytykę od zwyczajnego czepialstwa, które wpędza Cię w kompleksy.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 04.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×