5 niepotrzebnych czynności, które codziennie zjadają Twój czas

Ciągle narzekasz na brak czasu? Zobacz przez co tracisz go najwięcej!

strataczasu.jpg

Pod koniec każdego dnia wydaje Ci się, że mogłaś zrobić dużo więcej rzeczy? Być może tracisz czas na zupełnie niepotrzebne nawyki, które nie sprawiają nawet, że wypoczywasz, a jedynie kradną cenne godziny. Oto one:

1.Odpisywanie na wiadomości. Oczywiście, nie ma w tym nic złego, ale powinnaś robić to wtedy, gdy faktycznie masz czas. Ciągłe odrywanie się od obowiązków i zaglądanie na Facebooka sprawia, że dokończenie każdej czynności trwa wiecznie. 

2.Brak obowiązkowości. O codzienną rutynę powinnaś dbać nawet wtedy, gdy nie musisz. Kiedy po męczącym tygodniu nadchodzi długo wyczekiwany weekend, nie odpuszczaj- wstań  o tej samej porze, co zwykle i wybierz się na poranny spacer. Tak rozpoczęty dzień na pewno będzie produktywny!

3.Niepewność. Ciągle zastanawiasz się nad tym, co inni pomyślą o Twoich decyzjach? Nie umiesz decydować jeśli chodzi o drobne sprawy, nie mówiąc już o ważnych, życiowych zmianach? Przestań cały czas rozmyślać nad tym, co będzie dla Ciebie najlepsze. Wybierz życie, w którym czujesz się najlepiej, a nie takie, które przypadnie do gustu całej Twojej rodzinie i znajomym.

4.Wielozadaniowość. To wspaniale, że umiesz jednocześnie gotować obiad i odpisywać na służbowe maile, zastanów się jednak, czy  każdą z tych rzeczy wykonujesz odpowiednio dobrze. Wbrew pozorom, skupienie się na jednej czynności to duża oszczędność czasu- masz pewność, że robisz coś dobrze i nie będziesz już musiała do tego wracać.

5.Czekanie. Cały czas czekasz na odpowiedni moment, aby zrobić porządki w domu czy przygotować projekt do pracy? Warto w końcu się nauczyć, że taki moment nigdy nie nadejdzie! Nie czekaj na odpowiednie okoliczności, weź życie w swoje ręce!

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 17.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×