5 znaków świadczących o tym, że znalazłaś wymarzoną pracę!

Jak rozpoznać, czy zawód, który wykonujemy, jest dla nas stworzony?

wymarzonapraca.jpg

W pracy spędzamy większość dnia, dlatego jej wybór jest bardzo ważny. Jakie są główne cechy zawodu, w którym można przepracować lata, czerpiąc satysfakcję z każdego dnia? Po czym poznać, że praca, którą wykonujesz, jest dla Ciebie stworzona? Oto 5 sygnałów:

1.Zgodność z zainteresowaniami. Jeżeli w pracy robisz to, co lubisz, nie mogłaś lepiej trafić! Możliwość rozwijania swojego hobby w pracy to doskonały sposób, aby zostać ekspertem w danej dziedzinie. Wydaje się, że tego typu praca to nierealne marzenie, ale istnieją osoby, którym udało się je spełnić! Próbuj- nic nie stoi na przeszkodzie, abyś cały czas szukała zawodu dla siebie. Zastanów się, w czym najlepiej się czujesz i podążaj za tym.

2.Godziny dopasowane do stylu pracy. Istnieją osoby, którym dużo lepiej wychodzi praca w elastycznych godzinach. Są również tacy, dla których najlepszym rozwiązaniem jest praca w konkretnym czasie. Jeżeli czujesz, że Twoja praca daje Ci możliwość realizacji działań na najwyższym poziomie, jesteś szczęściarą!

3.Przyjaźni ludzie. Nie w każdym zawodzie spotkasz życzliwych i serdecznie nastawionych kolegów z pracy... Jeżeli w pracy masz grono przyjaciół, z którymi lubisz się spotykać także w weekendy, to znak, że robisz to, co kochasz.

4.Przyjemne poranki. Dla osób, które idealnie wybrały sobie zawód, nie istnieje coś takiego, jak znienawidzony poniedziałek. Budzisz się godzinę przed budzikiem i nie możesz doczekać się kolejnych wyzwań czekających w pracy? Wszędzie widzisz inspiracje i czerpiesz pomysły z każdej drobnej czynności? Jeszcze przed wyjściem zaczynasz pracować? Chyba naprawdę to lubisz! 

5.Nic nie musisz. Jeżeli nie chcesz odkładać swoich obowiązków "na jutro", tylko realizujesz je jak najszybciej, a po powrocie do domu z wypiekami na twarzy opowiadasz o tym, co dziś zrobiłaś to znak, że kochasz swój zawód.

Jeśli przedstawione sygnały dotyczą również Ciebie, pamiętaj, że we wszystkim najważniejszy jest umiar! Nawet jeśli uwielbiasz swoją pracę, zadbaj również o bogate życie prywatne. Każdy z nas potrzebuje odrobiny odpoczynku...

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 03.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
lubię swoją pracę, ale czasem zazdroszczę ludziom, którzy pracują np. w tropikach i mają jakieś nietypowe zawody, np. tu kilka takich zawodów: http://blog.impel.pl/praca-marzen/ . Opiekun wyspy? super sprawa. do odważnych świat należy:)
Dodano: 2017-02-05 17:43:01 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Praca z pasją - fakty, mity

    szczęśliwe dziewczyny

    "Ah, żeby tylko znaleźć pracę, która da mi prawdziwą pasję i spełnienie. Coś, co będę w stanie robić bez końca i nawet nie musieliby mi za to płacić." Tak właśnie wzdycha wiele… czytaj więcej