6 dyskretnych sposobów na odkrycie prawdziwej osobowości drugiego człowieka

Zastanawiasz się, jakie jest jego prawdzie oblicze?

ludzka natura.jpg

Możesz znać kogoś od lat, ale wciąż nie wiedzieć, kim tak naprawdę jest. Niekiedy potrzeba dużo czasu, aby towarzysz życia ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Odkrywanie osobowości drugiego człowieka, nie jest wcale takie łatwe. Wszystko dlatego, że osobowość ludzka to twór skomplikowany i wyjątkowy. Po co w zasadzie miałybyśmy poznawać prawdziwą osobowość tych, którzy pojawiają się w naszym życiu? W ten sposób możemy sprawdzić, czy do nas pasują i nie wyrządzą nam krzywdy w przyszłości. Dzięki dyskretnym sposobom zaoszczędzisz dużo czasu na analizowanie, czy ludzie wokół Ciebie są budujący, czy po prostu niewarci Twojej energii. 

Jak poznać prawdziwe cechy osobowości? 

Japończycy wierzą, że w człowieku drzemią trzy strony natury.  Najprawdopodobniej myśl ta pochodzi z powieści  Jamesa Clavella z 1975 roku.  Mówi się bowiem, że ludzie mają inną twarz dla świata, inną dla szczególnych przyjaciół i rodziny, a tej najprawdziwszej, skrywanej w sekrecie, nigdy nikomu nie ujawniają. Tylko Bóg i oni sami wiedzą, jak wygląda. 


Istnieją sposoby, aby odkodować najskrytszą ludzką naturę:


1. Sprawdź, jak człowiek, którego chcesz poznać, traktuje ludzi ze swojego otoczenia. Krewnych, przyjaciół, a nawet ludzi z restauracji. Obserwuj.

2. Uruchom konflikt. Być może wydaje się to nieco ryzykowne, ale dzięki temu zobaczysz, jak zareaguje człowiek, którego chcesz odkryć. Jest spokojny? Czy traci nad sobą kontrolę? Obserwuj jego gniew. Jest temperamenty czy stabilny? 

3. Zwróć uwagę na relację, która łączy go z ukochaną lub ją z ukochanym. Są dominujący w związku, czy rozkoszni i cierpliwi?

4. Powiedz „nie”.  Spróbuj odmówić pomocy w nawet najbardziej błahej sprawie. Jak osoba, którą chcesz poznać bliżej, radzi sobie z taką odpowiedzią?

5. Zobacz, jak reaguje na dystans. Nie przesadzaj. Wystarczy, że delikatnie się wycofasz, a wkrótce z łatwością odczytasz, jakie są tego następstwa.

6. Poproś o opinię na temat kogoś, kogo nie lubi. O takiej osobie wypowiada się z szacunkiem, czy jego słowa to wyłącznie rozgoryczenie i nienawiść?

Najważniejsze, abyś w każdej z wyżej wymienionych sytuacji była bardzo delikatna. Nie chodzi o to, aby kogoś zranić, a jedynie poznać. Jeżeli zobaczysz, że Twoje działania zbyt mocno wpływają na drugiego człowieka, powinnaś się wycofać. Każda reakcja jest cenna, ale pamiętaj o szacunku i zachowaniu wszelkiej ostrożności. 

Zdjęcie: iStock

Źródło: yourtango


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 30.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar