6 zachowań, o których musisz zapomnieć, aby Nowy Rok był pełen szczęścia!

Droga do szczęścia nie zawsze musi być związana z wdrażaniem nowych postanowień... Wystarczy, że zapomnisz o nawykach, które Cię unieszczęśliwiają!

prestacrobic.jpg

Istnieje kilka zachowań, o których powinnaś zapomnieć w Nowym Roku. Zamiast zaprzątać sobie głowę trudnymi postanowieniami noworocznymi, które często nie zależą jedynie od Ciebie, zrób coś, na co masz realny wpływ! Oto nawyki, które wpływają na Twoje samopoczucie:

1. Marnowanie czasu. Przestań go w końcu marnować na rzeczy, które nie dają Ci żadnej satysfakcji ani radości. Nie mówimy tutaj o diametralnych zmianach, takich jak rzucenie pracy czy studiów. Zacznij od małych kroków. Jeżeli nie lubisz codziennego przygotowywania posiłków, czas podzielić się obowiązkami z partnerem. Odkładasz przeczytanie ulubionej książki "na jutro"? Przestań to robić. Jeśli nie znajdziesz czasu na przeczytanie całej lektury, wystarczy że postanowisz, że od dzisiaj czytasz 15 stron dziennie. To naprawdę niewiele. Pamiętaj, że Twoje życie dzieje się właśnie tu i teraz, a nie "jutro".

2. Utrzymywanie fałszywych przyjaźni. Ile osób spośród Twojego otoczenia tak naprawdę zasługuje na to miano? Spędzasz czas z ludźmi, na których towarzystwo tak naprawdę nie masz ochoty, tylko dlatego że "tak wypada"? Musisz jak najszybciej się tego oduczyć! Nie poświęcaj czasu i energii na jednostronne znajomości, które jedynie Ty starasz się pielęgnować. Zamiast tego poświęć więcej uwagi ludziom, którzy naprawdę na to zasługują.

3. Krytykowanie siebie. Chodzi o docenienie samej siebie. Przestań cały czas krytykować swoje działania- przez takie podejście tracisz cenne siły niezbędne do podejmowania nowych wyzwań. Zamiast tego skup się na sprawach, które wychodzą Ci wyjątkowo dobrze- każda z nas ma w sobie coś wyjątkowego. Zacznij to dostrzegać. Zanim zaczniesz dbać o innych ludzi, naucz się dbać o swoje własne potrzeby. 

4. Uciekanie od problemów. Przestań uciekać od problemów i czekać na "odpowiedni moment", aby je rozwiązać. Nie wszystko musisz wyjaśnić od razu, postaraj się jednak poświęcić chwilę na zastanowienie się nad sprawami, które dręczą Cię od jakiegoś czasu. Przestań także wstydzić się prosić o pomoc. Każda z nas ma czasem gorsze chwile.

5. Udawanie. Jak często zdarza Ci się udawać kogoś, kim tak naprawdę nie jesteś? Niezależnie, czy robisz to w życiu zawodowym, czy prywatnym, codzienne zakładanie maski jest bardzo wyczerpujące. Zauważ, że autentyczne i prawdziwe osoby są najbardziej lubiane przez otoczenie! 

6. Zamartwianie się. Zamiast skupiać się na sprawach, które powodują cierpienie i w pewien sposób przeszkadzają Ci w spełnianiu marzeń, postaraj się myśleć o pozytywnych sprawach. Twoje nastawienie ma ogromny wpływ na Twoje sukcesy i porażki. Nie jesteś w stanie rozwiązać wszystkich problemów świata- o sprawach, na które nie masz wpływu, najlepiej zapomnieć.

Zdjęcie: iStock Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 09.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×