10 realistycznych postanowień noworocznych, z którymi wytrzymasz cały rok cz.1

Noworoczne postanowienia przerastają wiele kobiet. Ważne jest, abyś zastanowiła się, w jaki sposób możesz odkrywać samą siebie. Stawianie przed sobą zbyt dużych wyzwań może okazać się destrukcyjne. Oczywiście w marzeniach warto sięgać, jak najwyżej, ale nie warto planować czegoś, co może doprowadzić do niepożądanych konsekwencji. Oto 10 małych postanowień noworocznych, które zrealizujesz z łatwością.

iStock-530362425 (1).jpg

Mantra

Jakie zdanie będzie podtrzymywać Cię na duchu przez cały rok? Czy jest coś, co konsekwentnie przynosiłoby Ci zastrzyk dobrej energii? Wymyśl elegancką i chwytliwą sentencję, która w 2017 roku będzie towarzyszyła Ci w najlepszych i najtrudniejszych momentach Twojego życia. Być może w tym momencie nie wygląda to dla Ciebie, jak postanowienie noworoczne, ale gwarantuję, że takie wspieranie siebie na duchu, posiada ogromną moc! Jeśli będziesz powtarzała wymyśloną przez siebie mantrę wystarczająco długo, w końcu zaczniesz w nią wierzyć!

Podróż

Zaplanuj choć jedną. Malutką. Nie musi od razu prowadzić na koniec świata. Nawet jeśli będzie to tylko długi weekend w górach lub jednodniowa solowa przygoda, zaplanuj ją. Wybierz datę, zaoszczędź trochę gotówki i jedź. Mając coś, na co czekamy, długie monotonne dni robocze zmieniają się w produktywne i radosne dni. Myśl małymi krokami: jeśli uda mi się przetrwać ten tydzień, zaplanuję, co włożyć do torby podróżnej.

Czas poza domem

Zaplanuj, że każdego dnia będziesz spędzała choćby pół godziny poza domem. Oczywiście nie mam na myśli drogi do pracy i z powrotem. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, jest nie tylko korzystne dla zdrowia fizycznego, ale również psychicznego. Jeśli pracujesz w biurze lub całe dnie spędzasz w domu z dziećmi, 30-minutowy spacer może zdziałać cuda! Wdychaj świeże powietrze i daj swojemu głowie chwilę relaksu. Zasługujesz na to.

Magazyny

Zaplanuj prenumeratę ulubionego czasopisma. Rób wszystko, aby każdego roku czytać więcej. Nie tylko rzeczy związanych ze swoją pracą, czy szkołą. Chodzi o czytanie dla przyjemności! Owszem, często zdarza się, że nie masz na to czasu i na tym właśnie polega noworoczne postanowienie! Zrób wszystko, aby w 2017 roku znaleźć czas na czytanie! Czytając, poświęcasz czas sobie, a co więcej według badań jest to również dobre dla zdrowia!

Dziennik

Nie musisz pisać codziennie. To  bardzo trudna sztuka. Bardziej realistyczne do wykonania będzie założenie cotygodniowego dziennika. Być może wyda się to banalne, ale znalezienie uroczego notatnika, który będzie do Ciebie pasował, może być inspiracją do pisania. Nie myśl o tym, jak o obowiązku. Wtedy kompletnie straci to sens. Pomyśl, że to dobry sposób na uwolnienie swoich wszystkich emocji i doświadczeń zgromadzonych w ciągu tygodnia. Pisanie dziennika działa terapeutycznie i ma wielką moc. Dodatkowo uwiecznisz swoje wspomnienia i w przyszłości będziesz miała ogromną przyjemność z powracania do nich.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 04.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Wtrącę swoje spostrzeżenie i radę dla tych co się odchudzają. Od miesięcy walczę z nadwagą i nic mi nie pomagała dopiero jak zastosowałam naturalny preparat figurena slim razem z dieta moje odchudzanie w końcu nabrało rozpędu i już schudłam 6 kg w miesiąc. Polecam
Dodano: 2017-01-16 14:55:43 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×