Bądź świetną szefową!

Chcesz być dobrą przełożoną? Sprawdź porady kobiet, które odniosły sukces!

ThinkstockPhotos-477445845.jpg

Czasami drobne rzeczy sprawiają, że ludzie inaczej nas postrzegają czy podchodzą do nas jako do ich współpracowników czy przełożonych. Często są to małe rzeczy, których nawet nie zauważamy na co dzień. Podobno kluczowa jest… pierwsza godzina pracy. Jak w takim razie ją dobrze zaplanować?

Zobacz też: Szefowa doskonała! 


Zacznij dzień nie od kawy… a od rozmowy. W sumie to możesz zacząć od obydwu, ale wraz ze swoimi pracownikami, kręć się w okolicach kuchni, przechadzaj po pokojach. Zadawaj pytania, staraj się utrzymywać relację ze swoimi pracownikami. Bez niej ciężko Ci będzie utrzymać ich zaufanie, które jest bardzo ważne we wzajemnych relacjach w pracy. Nie stawiaj na długie pogaduszki ani obgadywanie, raczej na szybką, konkretną rozmowę, jednocześnie na luzie.

Polecamy: Przyjaźń w pracy 


Wchodząc do biura ustaw sobie w kolejce rzeczy, które Cię dzisiaj czekają - ustaw priorytet najważniejszym i od nich zacznij. Postaraj się rozłożyć sobie pracę tak, by niczego nie pominąć.


Zadbaj o dobre odżywanie - bez tego możesz ulegać humorom i nie do końca uzyskasz efekt, o jaki Ci chodziło. Jeśli nie masz codziennie czasu na gotowanie, zaopatrz się w dietę pudełkową i trochę owoców. Pomijaj czekolady czy zbyt dużą ilość kawy - Twoje zdrowie jest najważniejsze!


Wykorzystaj swoją kreatywność z rana i to od niej rozpocznij pracę przy biurku, a nie od maili i telefonów. Od tego masz asystentkę, a wszystko to może poczekać do momentu w którym uwolnisz swoje pomysły i spiszesz je bądź od razu przejdziesz do realizacji. Zestresowana pod koniec dnia raczej niczego dobrego nie wymyślisz, a już na pewno nie złożysz tego konstruktywnie.


Uporządkuj swojego laptopa - posegreguj wcześniej maila, notatki czy ustaw sobie przypomnienia na telefonie, by ułatwić sobie proces codziennej pracy. I uśmiechaj się! Ludzie lubią uśmiechnięte szefowe!

Sprawdź: Najbardziej wpływowe kobiety świata! Źródło: MyDomaine

Zdjęcie: ThinkStock


Dodał(a): Anna Guzek , Piątek 04.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar