Chcesz być szczęśliwa? Zawrzyj zgodę z samą sobą!

Nie musisz zmieniać wszystkich i wszystkiego dookoła, żeby poczuć prawdziwe szczęście. Ono mieszka w Tobie!

szczescielolo.jpg

Bardzo często wydaje nam się, że nasze szczęście leży w rękach innych ludzi. Denerwujemy się na zdarzenia losowe, które przeszkadzają nam w osiągnięciu celu, tymczasem nasze szczęście znajduje się bliżej, niż myślimy. Jak nauczyć się żyć w zgodzie z samą sobą? Wystarczy pogodzić się z wewnętrznym dzieckiem, które w nas mieszka. Bardzo często zaniedbujemy je, unikając zmierzenia się z dawnymi lękami- zupełnie niepotrzebnie. Co zrobić, aby czerpać radość ze zwyczajnej codzienności? Oto nasze sposoby:

DROBIAZGI

Czy do szczęścia potrzeba Ci tak wiele? Zastanów się, co sprawiało Ci najwięcej radości, kiedy byłaś małym dzieckiem i postaraj się nauczyć się tego jeszcze raz. Być może wystarczy ulubiony deser, film, czy książka, które w złych chwilach dawały Ci siłę. Postaraj się rozpieszczać samą siebie, gdy tylko masz ku temu okazję.

AKCEPTACJA NIEDOSKONAŁOŚCI

Idealny świat nie istnieje... ale to chyba dobrze, prawda? Dzięki wszystkim problemom, które Cię dotykają, jesteś w stanie docenić każdą spokojną, szczęśliwą chwilę. Zamiast tracić energię na walkę z czymś, czego i tak nie możesz zmienić, skup się na sprawach, które mają szansę powodzenia.

OTWARTOŚĆ NA ZMIANY

We wszystkim widzisz tylko wady? Zastanów się, czy to, że zostałaś wyrzucona z pracy, nie będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem? Nie wszystko, co nowe, musi być gorsze. Mimo że na początku wywołuje strach, może się okazać najlepszym, co spotkało Cię w życiu. 

REALIZM

Jeżeli masz zbyt duże oczekiwania w stosunku do samej siebie, prędzej czy później będziesz zawiedziona efektami swoich działań. Aby tego uniknąć, ważne jest kierowanie się realizmem i rozsądkiem- zarówno w codziennych, małych sprawach, jak i ważnych celach. Ambicja to wspaniała cecha, jednak pamiętaj, że masz swoje słabości i nie zawsze musisz być silna i konsekwentna. Uważaj, aby nie brać na siebie zbyt dużo, skupiaj się raczej na jednej, ważnej sprawie.

MIŁOŚĆ I SZACUNEK DO SIEBIE

Staraj się być wrażliwa na swoje własne potrzeby i bądź dla siebie najlepszym przyjacielem. Słuchaj tego, co "mówi" do Ciebie Twoje ciało i głowa. Jeżeli czujesz się skrajnie zmęczona, odwołaj spotkanie z przyjaciółmi i zrób coś dla siebie. Pamiętaj, że znasz siebie najlepiej ze wszystkich- nikt nie może zrobić dla Ciebie tyle, co Ty sama! 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 08.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×