Ciągle nie możesz znaleźć pracy? Zobacz, dlaczego!

Codziennie odpowiadasz na nowe oferty pracy, chodzisz na rozmowy kwalifikacyjne i... nic? Zobacz, co robisz źle!

pracaaaooaooa.jpg

Marzysz o zmianie pracy, jednak wcale nie jest to takie łatwe, jak myślałaś? Regularne chodzenie na nieudane rozmowy kwalifikacyjne potrafi być naprawdę dołujące... Dlaczego kolejne spotkania rekrutacyjne nie przynoszą efektów? Oto kilka powodów:

BRAK PUNKTUALNOŚCI

Nie zwracasz zbytnio uwagi na to, o której godzinie umówiłaś się z potencjalnym szefem? To duży błąd! Skoro nie potrafisz dotrzeć punktualnie na spotkanie, być może w innych sytuacjach również nie można na Ciebie liczyć... Zwracaj uwagę na daty i godziny- dla przyszłego pracodawcy Twoja obowiązkowość jest bardzo ważna.

Nieprzygotowanie

Być może cały czas przychodzisz na spotkania o dobrej porze, ale zupełnie nieprzygotowana? Nie chodzi tylko o to, aby opowiedzieć o swojej karierze zawodowej i zainteresowaniach. Bardzo ważna jest Twoja wiedza na temat firmy, w której chcesz pracować. Postaraj się zdobyć jak najwięcej informacji! 

Nieodpowiednie stanowisko...

Zanim zaczniesz umawiać się na spotkania, zastanów się, czy faktycznie chcesz pracować w danym zawodzie. Możliwe, że nie możesz znaleźć zatrudnienia, ponieważ trafiasz na oferty zupełnie niedopasowane do Twoich kwalifikacji i umiejętności?

Złe relacje z ludźmi

Mimo że wydaje Ci się, że Twoje kontakty z pracownikami z poprzedniej firmy nie mają żadnego znaczenia jeśli chodzi o poszukiwania pracy, niekoniecznie musi tak być. Dbaj o dobre stosunki z każdym człowiekiem, którego spotykasz na swojej zawodowej drodze- nigdy nie wiesz, czy nie spotkacie się w kolejnej firmie. Złe wrażenie, jakie zostawisz po sobie, może prędzej czy później wrócić i uniemożliwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 06.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
a może po prostu trochę więcej pewności siebie na rozmowie kwalifikacyjnej?na pewno pomoże:) a tu trochę z przymrużeniem oka filmik o rozmowie kwalifikacyjnej: http://blog.impel.pl/rozmowa-kwalifikacyjna-gafy/ no wypada a co nie wypada robić:P
Dodano: 2017-04-06 16:49:24 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×